Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина п’ята)
Останнім часом найактуальнішим завданням бухгалтерів України є складання та подання об’єднаної звітності. Але, щоб інформація у звіті була правдива, під час нарахування та виплати доходів працівникам слід правильно ідентифікувати такі виплати, нарахувати ЄСВ, і саме в цей момент виникає багато запитань, відповіді на які ми розглянули у випуску.
Наприкінці 2020 року також змінилися правила розрахунку середньої зарплати для оплати відпусткових, днів відрядження відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100. Читайте про ці зміни детально далі.
Новації законодавства, що стосуються умов оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, прокуратури, судів, інших, насамперед торкнулися робітників, чиї ставки заробітної плати розраховуються за 1-м тарифним розрядом ЄТС. Тож розглянули, у чому різниця розрахунку зарплати працівників ОМС та держорганів.
У кадрових документах часто немає чітко закріпленої відповідальності працівників за ті чи інші трудові правопорушення. Такі питання мають розв’язуватися в межах трудового договору між працівником і роботодавцем і на законодавчій основі. Розглянемо, як у локальних документах мають відображатися питання відповідальності працівників.
У яких випадках можна відсторонити працівника від роботи у зв’язку з невиконанням ним узятих на себе зобов’язань? Пропонуємо розглянути підстави відсторонення від роботи та його наслідки.
Також читайте відповіді на актуальні кадрові запитання.
Кадри та зарплата
Правильно визначена база нарахування ЄСВ – запорука успішної звітності
Премії в розрахунку середньої зарплати: що змінилося
Залежність оплати праці робітників від статусу органу, в якому вони працюють
Юридичні питання
Відсторонення від роботи: підстави й наслідки
Ви запитували
Керівник вантажників: чи може таке бути?
Установа без головного бухгалтера: чи можливо?
Працівник тривалий час на лікарняному: чи є підстави для звільнення?
Чи мають право ОТГ перевіряти роботодавців на дотримання норм законодавства про працю?
Коментарі до матеріалу