Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Рубрика:

Казначейське обслуговування

Рубрики розділу:

  Казначейське обслуговування

  Реалізація фінансової політики держави відбувається через державний бюджет України. Центральною стадією бюджетного процесу є виконання бюджету. Рівень організації та результативність виконання бюджету держави зумовлені показниками соціально-економічного розвитку та можливостями реалізації бюджетної політики держави. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів за видатками і доходами за будь-який період часу дає можливість органам виконавчої влади отримувати повну і достовірну інформацію  для прийняття правильних управлінських рішень. 

  Казначейська система виконання бюджетів на сьогодні дає можливість постійно вдосконалювати обслуговування казначейський коштів. Казначейство держави забезпечує казначейське обслуговування державного бюджету України на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку.

  Казначейське обслуговування бюджету передбачає:

  • Розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів згідно з вимогами законодавства.

  • Ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання бюджетів з дотриманням національних стандартів та нормативно-правових актів Міністерства фінансів України.

  • Здійснення казначейського обслуговування бюджетних фондів та інших операцій з бюджетними коштами.

  • Контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень до бюджету, взяттям зобов’язань та виконанням цих зобов’язань.

  На платформі uteka.ua  ви зможете знайти детальну інформацію про те, як робити проводки, контролювати виконання зобов’язань та співпрацювати з казначейськими органами на місцевому і державному рівні.

  Окремі зміни та поточні питання

  В цілому, уся взаємодія з органами Казначейства України здійснюється відповідно до Наказу про казначейське обслуговування державного бюджету. Проте в умовах воєнного стану з’явився цілий ряд змін, уточнень і питань, які детально висвітлені на нашому сайті. Вони стосуються казначейського обслуговування в особливому режимі.

  В основному розпорядники і одержувачі бюджетних коштів  керуються у своїй діяльності Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану. Цей порядок був затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 року № 590. Він передбачає ряд нововведень, про які потрібно знати всім фінансовим працівникам бюджетної сфери.

  У вас, можливо, також виникає ряд питань щодо порядку відкриття і закриття рахунків у Казначействі та особливостей реєстрації  бюджетних зобов’язань в органах  держказначейства. Також окремим пунктом йтиметься про казначейське обслуговування коштів від приватизації державного майна. Вам також потрібно знати, коли і як правильно заповнювати форму №1-ЗС з роз’ясненнями щодо заповнення статистичних форм звітності бюджетними організаціями.

  Усю цю та іншу інформацію, новини щодо змін у казначейському обслуговуванні та взаємодії з територіальними казначейськими органами ви можете легко знайти на нашому сайті. 

  Оформіть підписку зараз і будьте в курсі поточних подій і змін.