Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Проєкт Закону про працю: що зміниться

27.02.2020 442 0 1

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 3)

Останнім часом у ЗМІ активно обговорюються питання нововведень у трудове законодавство України (законопроєкт від 28.12.19 р. № 2708 «Про працю», далі – законопроєкт). Анонсовані владою зміни щодо соціально-трудових відносин бурхливо сприймаються спільнотою. Створено робочу групу з відповідних питань, яка працює в профільному комітеті Верховної Ради та намагається впровадити в новий законопроєкт ті заходи, які мають поліпшити умови праці пересічного громадянина України. А вдасться це зробити чи ні – питання часу. Ми ж із вами спробуємо детально розібратися, що саме пропонується змінити в регулюванні соціально-трудових відносин та як це вплине на працівників і роботодавців.

Як відомо, чинний КЗпП не передбачає обов’яз­кового укладення трудового договору. Для оформлення працівника на роботу достатньо наказу роботодавця та повідомлення ДФС. Новий законопроєкт пропонує укладення всіх трудових договорів лише в письмовій формі в паперовому або електронному вигляді. Усі зміни умов такого договору мають бути оформлені додатковими угодами.

Законопроєкт також передбачає обов’язкові умови, без яких трудовий договір не вважається укладеним. Це, зокрема, інформація щодо робочого місця, опис виконуваної роботи тощо. Поряд із цим пропонується введення нових видів трудових договорів.

Наприклад, за договором із нефіксованим робочим часом обов’язок працівника виконувати роботу виникає лише за умови надання роботодавцем доступної роботи, без гарантій того, що така робота надаватиметься постійно.

Трудовий договір з учнями надаватиме можливість оформлення працевлаштування відповідної категорії осіб строком до 6 місяців. Договір із дистанційної роботи укладатиметься в разі використання праці вдома, якщо вона займає не менше 80 годин на місяць. Крім того, для працівників віком від 16 до 18 років робочий час не може перевищувати 36 годин протягом кожного семиденного періоду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали