Чи має право статистик медичний, який працює у закладі надання психіатричної допомоги, на додаткову відпустку тривалістю 25 днів згідно з постановою КМУ №1290 від 17.11.97р., так як посада відноситься до розділу «Фахівці» відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 78?
Статтею 7 ЗУ «Про відпустки» встановлено, що щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці тривалістю до 35 календарних днів надається працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком №1 виробництв, цехів, професій і посад, затверджуваним постановою КМУ №1290 від 17.11.97 р.
Варто зазначити, що відповідно до Порядку № 16-1: Список № 1 не містить виключного переліку виробництв, цехів, професій, посад зі шкідливими та важкими умовами праці, що надають право на додаткову відпустку. Згідно з Порядком № 16-1, додаткову відпустку надають також деяким категоріям працівників, які обіймають посади чи працюють за професіями, що безпосередньо у Списку № 1 не вказані. Зокрема йдеться про:
Конкретна тривалість відпустки, зазначеної в частині першій статті 7 ЗУ «Про відпустки», встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.
Статтею 8 ЗУ «Про відпустки» встановлено, що щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається:
Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Посада статистик медичний не відноситься до посад працівників які мають право на додаткову відпустку відповідно до постанови КМУ №1290 від 17.11.97 р., однак згідно із статтею 7 Закону України «Про охорону праці» роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації, які не передбачені законодавством.
rv.dsp.gov.ua