Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Виплата середнього заробітку за час вимушеного прогулу

27.12.2019 1669 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)

У сучасній соціально-економічній ситуації жоден працівник не застрахований від звільнення з роботи, зокрема і з порушенням трудового законодавства. Проте ніхто не позбавлений можливості захистити свої порушені права в судовому порядку, претендуючи на поновлення на роботі та виплату грошової компенсації (середнього заробітку) за час вимушеного прогулу.

Вимушений прогул – це час, протягом якого працівник через вину власника або уповноваженого ним органу був позбавлений змоги працювати.

Вимушений прогул може мати місце і в разі незаконної відмови у прийнятті на роботу або несвоєчасного укладення трудового договору, незаконного відсторонення від роботи, незаконного переведення на іншу роботу, затримання видачі трудової книжки, неправильного формулювання запису в трудовій книжці причини звільнення, якщо воно перешкоджало подальшому працевлаштуванню звільненого працівника.

Однак, як показує судова практика з трудових спорів, найчастіше справи стосуються вимушеного прогулу через незаконне звільнення, коли власник чи уповноважений ним орган зобов’язаний виплатити працівникові середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Відповідно до ст. 43 Конституції України громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Із цього випливає, що працівники, звільнені з роботи незалежно від підстав припинення трудового договору або переведення на іншу роботу, якщо вони вважають таке звільнення або переведення незаконним, мають право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі, зміну дати та формулювання причини звільнення, оплату за час вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи. Таке право закріплено в нормах трудового законодавства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали