Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можлива виплата матеріальної допомоги на оздоровлення до частини щорічної відпустки, наданої перед звільненням?

24.07.2019 7476 0 0

Запитання-відповідь

Сестра медична буде звільнятися. Перед звільненням вона хоче піти у щорічну основну відпустку, тривалість якої за відпрацьований період становить 12 календарних днів (далі – к. д.). Чи має вона право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення та в якому розмірі: пропорційно до відпрацьованої кількості днів чи в розмірі посадового окладу?

Виплату медичним працівникам матеріальної допомоги на оздоровлення під час надання щорічної відпустки в розмірі посадового окладу (ставки зарплати) передбачено постановою КМУ від 11.05.11 р. № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Ця виплата є гарантованою державою, і видатки на неї передбачаються в кошторисі за КЕКВ 2111 «Заробітна плата».

Зазначимо: допомога на оздоровлення надається один раз на рік до будь-якої частини щорічної відпустки. Законодавство не містить вимоги щодо її виплати лише до основної частини відпустки, яка повинна становити не менш як 14 к. д.

Згідно зі ст. 12 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна, безперервна її частина становитиме не менше 14 к. д. Водночас ця частина відпустки не обов’язково має бути першою її частиною.

Оскільки остаточне рішення щодо надання працівникові відпустки приймає роботодавець, для недопущення втрат робочого часу, беручи до уваги виробничі обставини, він може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, та може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

Для розрахунку суми матеріальної допомоги на оздоровлення береться посадовий оклад, затверджений у штатному розписі, з урахуванням усіх підвищень.

Наприклад, сестрі медичній установлено 8-й тарифний розряд за ЄТС та за наказом керівника закладу їй призначено підвищення в розмірі 15 % у зв’язку зi шкiдливими i важкими умовами працi.

Розрахуємо її посадовий оклад для визначення суми матеріальної допомоги на оздоровлення:

  • посадовий оклад сестри медичної – 3 150 грн;
  • підвищення за шкідливі та важкі умови праці:

3 150 грн х 15 % = 472,50 грн;

  • новостворений посадовий оклад:

3 150,00 грн + 472,50 грн = 3 622,50 грн.

Тобто матеріальну допомогу на оздоровлення слід виплачувати саме з цієї суми з підвищенням.

Якщо працівник, перебуваючи у щорічній відпустці, подасть заяву на звільнення, а йому вже виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, то під час остаточного розрахунку з ним суму цієї допомоги не утримуватимуть.

Отже, у нашій ситуації сестрі медичній, яка перед звільненням іде у щорічну відпустку тривалістю 12 к. д., може бути надано матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали