Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Новації щодо звільнення держслужбовців та «трудових» штрафів

20.02.2020 630 0 0

Після внесення наприкінці минулого року змін до КЗпП змінено порядок звільнення держслужбовців, а також упорядковано норми про штрафи за порушення трудового законодавства. Розглянемо ці питання детальніше.

Хоча законодавчі зміни є ознакою розвитку держави, не завжди вони є позитивними для громадян. Чому саме, з’ясуємо далі.

Законом від 12.12.19 р. № 378-ІХ (далі – Закон № 378), який набув чинності з 02.02.20 р., унесено зміни до КЗпП. Зокрема, змінюється порядок звільнення з роботи осіб деяких категорій.

Відтепер ст. 431 КЗпП передбачає, що розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу без згоди на це профспілки є можливим також щодо працівників, які мають статус держслужбовців відповідно до Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889). Водночас із КЗпП вилучено норму, яка допускала звільнення з роботи службових осіб органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службових осіб центральних органів виконавчої влади (далі – ЦОВВ), що реалізують державну політику у сферах держфінконтролю та контролю за цінами.

На сьогодні підстави для припинення держслужби за ініціативою суб’єкта призначення встановлено у ст. 87 та 871 Закону № 889.

Зауважимо: згідно зі ст. 5 Закону № 889 дія норм законодавства поширюється на держслужбовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Повна версія доступна тільки передплатникам