Випробувальний термін для посадовця ради ОМС
Розглянемо умови та документальне оформлення випробувального терміну в разі прийняття осіб на службу до органів місцевого самоврядування (далі – ОМС), а також оплату праці за цей час та наслідки недотримання роботодавцем норм законодавства, якими регулюються ці питання.
Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами права на службу в ОМС, а також загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в цих органах регулюються нормами Закону від 07.06.01 р. № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі – Закон № 2493).
Так, у ст. 10 Закону № 2493 передбачено, що проведення конкурсу, випробування та стажування під час прийняття на службу в ОМС здійснюється в порядку, визначеному законодавством про держслужбу.
Згідно зі ст. 35 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» суб’єкт призначення з метою перевірки відповідності держслужбовця займаній посаді може встановити випробування із зазначенням його строку, причому випробування є обов’язковим у разі призначення на посаду вперше. Строк випробування – до 6 місяців.
Як же бути такому роботодавцеві, як ОМС, адже дія Закону № 889 згідно зі ст. 3 цього Закону не поширюється, зокрема, на посадових осіб місцевого самоврядування?
Вихід такий. Оскільки відповідно до ст. 7 Закону № 2493 на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом, звернімося до загальних трудових норм.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року