Яким є граничний термін сплати ЄСВ, нарахованого на лікарняні?
Оплата праці
У який термін роботодавець зобов’язаний сплатити ЄСВ із нарахованих лікарняних та декретних, якщо Фонд соціального страхування затримує виплату коштів?
Відповідно до абзаців сьомого та десятого п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізособи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу з тимчасової непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу, надбавку або компенсацію згідно із законодавством, зокрема, особам, які отримують лікарняні, перебувають у декретній відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.
Нарахування ЄСВ платниками здійснюється на підставі ст. 7, а обчислення і сплата – ст. 9 Закону № 2464 (п. 1 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449, далі – Інструкція № 449).
ЄСВ нараховується на суми, зазначені в ч. 1 і 2 ст. 7 Закону № 2464, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати (ч. 5 ст. 7 цього Закону).
Зверніть увагу! ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону № 2464).
Платники, зазначені в абзаці сьомому п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 (див. вище), розраховують ЄСВ на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які згідно із Законом № 2464 нараховується ЄСВ (абзац другий п. 1 ч. 1 ст. 7, ч. 2 ст. 9 цього Закону).
Нараховані за календарний місяць суми ЄСВ сплачуються платниками не пізніше 20-го числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28-го числа наступного місяця, незалежно від виплати зарплати та інших видів виплат, на суми яких нараховується ЄСВ (абзац перший ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).
Якщо останній день сплати ЄСВ припадає на вихідний або святковий день, тоді останнім днем сплати ЄСВ уважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем (п. 6 розд. IV Інструкції № 449).
Отже, роботодавець зобов’язаний сплатити ЄСВ із нарахованої за відповідний календарний місяць суми лікарняних та декретних не пізніше 20-го числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, виплачені такі суми фактично після їх нарахування чи ні (ЗІР, категорія 201.04.01).
Коментарі до матеріалу