Як нарахувати зарплату педпрацівникові з тимчасово окупованої території?
Кадри
Як нараховувати та виплачувати заробітну плату працівникам закладів освіти з тимчасово окупованих територій, які виїхали на підконтрольну українській владі територію?
Роз’яснення з цього питання надано в листі МОН від 22.04.2022 № 1/4395-22. У ньому, зокрема, зазначено, що в разі неможливості своєчасної виплати зарплати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати зарплати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності закладу, установи.
Щодо здійснення виплат працівникам закладів та установ освіти, що перебувають на території тимчасової окупації або в місцях бойових дій повідомлено, що МОН листом від 19.03.2022 № 1/3556-22 інформувало керівників закладів та установ освіти, які розташовані в місцях бойових дій або під тимчасовою окупацією, про можливість змінити місце розташування та перейти на обслуговування до органів Казначейства за новою адресою розташування.
У разі переходу на обслуговування до іншого органу Казначейства розпорядники бюджетних коштів (одержувачі бюджетних коштів) керуються Порядком формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, затвердженим наказом Мінфіну від 22.12.2011 № 1691.
Також зазначено, що Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану затверджено постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.
Розрахунково-касове обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів здійснюється Державною казначейською службою та її органами в особливому режимі в установленому законодавством порядку з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
Також інформовано, що КМУ прийнято постанову від 13.03.2022 № 267 «Деякі питання затвердження фінансових документів та казначейського обслуговування в умовах воєнного стану».
МОН постійно контролює ситуацію щодо виплати зарплати працівникам закладів освіти, зокрема спрямування коштів освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам. Поінформовано, що освітня субвенція, яка спрямовується на оплату праці педпрацівників закладів загальної середньої освіти, надходить на рахунки місцевих бюджетів двічі на місяць (у перший робочий день та 11-го числа місяця). МОН як головний розпорядник коштів за день до кожного траншу (1-го і 11-го числа місяця) надає Казначейству лист з інформацією, чи на всі бюджети і чи в повному обсязі перераховувати кошти освітньої субвенції. Кошти освітньої субвенції спрямовуються до всіх місцевих бюджетів своєчасно та в повному обсязі.
На жаль, не всі громади самостійно можуть виплатити зарплату працівникам закладів освіти через різні причини (окупація, відсутність електропостачання, втрачений зв’язок із начальником відділу освіти, керівником закладу і бухгалтерією тощо). Ситуація змінюється щодня і в деяких громадах цього місяця вже налагоджено виплату зарплати працівникам закладів освіти, а в деяких це може бути здійснено лише після деокупації або завершення бойових дій.
Задля налагодження механізму виплати зарплати педпрацівникам у тих громадах, які не можуть зробити цього самостійно, МОН спільно з Мінфіном і Казначейством вишукують реальні можливості розв’язання цього питання в умовах, що склалися.
Коментарі до матеріалу