Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

КЗпП пропонують доповнити новим видом трудового договору

17.10.2024 175 0 0

Міносвіти розробило законопроєкт «Про професійну освіту», який передбачає зміни до низки законодавчих актів, зокрема до КЗпП і Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464). 

Так, ст. 21 КЗпП планують доповнити новою нормою, яка передбачатиму можливість укладання студентського договору, – особливої форму трудового договору з працівниками, які поєднують роботу та навчання на робочому місці або за дуальною формою. Причому строк дії такого трудового договору не зможе перевищувати строк навчання. 

До стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, пропонують зараховуватимуть час навчання з відривом від виробництва тривалістю менше 10 місяців у закладах професійної освіти незалежно від форми навчання, а не тільки навчання за денною формою. 

Також планують надавати додаткову оплачувану відпустку для підготовки та складання іспитів загальною тривалістю 35 календарних днів протягом навчального року всім працівникам, які здобувають професійну чи фахову передвищу освіту. 

Пропонують також виключити норми про те, що: 

  • роботодавці зобов’язані надати роботу за фахом на період не менше трьох років молодим спеціалістам – випускникам, потребу в яких раніше вони заявили; 
  • за рахунок підприємства роботодавець для професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників організує індивідуальне, бригадне, курсове та інше виробниче навчання; 
  • на виробництві теоретичні заняття і виробниче навчання при підготовці нових працівників проводять безпосередньо в межах робочого часу; 
  • працівників не можна буде використовувати на будь-якій роботі, що не стосується спеціальності, в період виробничого навчання, перекваліфікації або навчання іншим спеціальностям; 
  • працівникові, який успішно закінчив виробниче навчання, присвоюватимуть кваліфікацію відповідно до тарифно-кваліфікаційного довідника і надаватимуть роботу відповідно до набутої ним кваліфікації та присвоєного розряду. 

Зміни пропонують внести і до Закону № 2464: 

  • за осіб, з якими роботодавці укладуть студентські трудові договори, планують звільнити від сплати єдиного внеску; 
  • особи, яких працевлаштують на підставі студентських договорів, зможуть бути платниками єдиного внеску, якщо самостійно визначатимуть базу нарахування. 

СПО профспілок


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу