Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Соціальна відпустка на новому місці роботи: роз’яснює Держпраці

19.07.2021 33 0 0

Жінка, яку прийняли на нову роботу, не скористалася на попередній роботі правом на соціальну відпустку за двома підставами: як мама, яка має двох дітей віком до 15 років та яка виховує дітей сама. Чи має вона право скористатися цією відпусткою на новому місці роботи та чи мали їй виплатити компенсацію за невикористану відпустку?

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ч. 1 ст. 19 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки», далі – Закон № 504). За наявністю декількох підстав тривалість таких відпусток не може перевищувати 17 календарних днів.

Така соціальна відпустка не належить до щорічних і надається в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. Вона надається зазначеним вище категоріям осіб з метою належного поєднання їх трудової діяльності з виконанням сімейних обов’язків, причому обов’язково за бажанням працівника.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого працівник втрачає право на «дитячу» відпустку. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки згідно зі ст. 24 Закону 504.

Отже, у разі звільнення з попереднього місця роботи роботодавець повинен виплатити жінці, яка має право на додаткову соціальну відпустку, компенсацію за невикористані дні відпустки.

Від редакції: на новому місці роботи ця жінка може скористатися правом на «дитячу» відпустку лише наступного року.

www.rv.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу