Як у декларації про майно зазначити отриманий нацкешбек?
Порядок подання фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) встановлений ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), згідно з п. 179.1 якої платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до ПКУ.
Водночас, п. 179.2 ст. 179 ПКУ визначені випадки, в яких обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував, зокрема, доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу.
Також Декларація не подається у випадках, прямо передбачених ПКУ.
Пунктом 35 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку за 2024 та 2025 податкові (звітні) роки не включається дохід у вигляді державної грошової допомоги (кешбеку), отриманий в рамках реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», затвердженого Кабінетом Міністрів України (далі – Національний кешбек).
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 року № 952 «Про реалізацію експериментальних проектів у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» (далі – Постанова № 952) затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» (далі – Порядок).
Отримувачем Національного кешбеку є фізична особа – громадянин України, яка досягла 18 років, що є покупцем товарів українського виробництва, включених до переліку товарів українського виробництва, і відкрила поточний рахунок із спеціальним режимом використання «Національний кешбек» в одному з уповноважених банків України (п.п. 6 п. 4 Порядку).
Відповідно до п. 7 Порядку джерелом фінансування експериментального проекту є кошти державного бюджету.
Оскільки дохід у вигляді Національного кешбеку не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та отримується від податкових агентів, то Декларацію подавати не потрібно.
У разі якщо платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до інших положень ПКУ, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені п. 179.2 ст. 179 ПКУ (абзац сьомий п. 179.2 ст. 179 ПКУ).
Форма Декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями.
Відповідно до п.п. 3 п. 3 розд. IІІ Інструкції у рядку 11.3 «Інші доходи, що не підлягають оподаткуванню» розд. ІІІ «Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу» Декларації вказується загальна сума інших доходів, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до ст. 165 розд. IV ПКУ.
Враховуючи вищевикладене, платник податку, в разі наявності інших підстав для подання Декларації, відображає дохід у вигляді Національного кешбеку у рядку 11.3 «Інші доходи, що не підлягають оподаткуванню» розд. ІІІ Декларації «Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу».
https://zir.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу