Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівник не хоче у відпустку, а вимагає компенсацію: що робити роботодавцю

13.10.2021 26 0 0

Як бути роботодавцю, якщо працівник не хоче використовувати щорічну відпустку повної тривалості і вимагає надати йому грошову компенсацію за невикористану відпустку.

Тривалість та порядок надання працівникам відпусток визначено Кодексом законів про працю України (КЗпП) та Законом України «Про відпустки» (№504).

Якщо працівник відмовляється використовувати надане йому право на відпочинок (щорічну відпустку), то роботодавець, оскільки рішення про надання чи ненадання відпустки належить тільки до його компетенції, має право в межах, установлених графіком відпусток, без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки.

Працівники зобов’язані своєчасно і точно виконувати розпорядження (накази) роботодавця, а за їх невиконання працівник може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності.

Читайте також: За що співробітника можуть звільнити без його згоди: список причин

Водночас, у Законі №504 враховані небажання працівника використати щорічну відпустку повної тривалості і його вимога надати грошову компенсацію.

Що каже Закон? За бажанням працівника частину щорічної відпустки цілком правомірно замінити грошовою компенсацією, однак тривалість фактично використаної працівником частини щорічної відпустки не може бути меншою ніж 24 календарних дні.

Що це означає? Наприклад, якщо працівник не хоче йти у щорічну відпустку тривалістю 30 к. днів, йому один раз протягом двох років підряд можна виплатити грошову компенсацію за невикористану частину щорічної відпустки терміном 6 к. днів. У таких випадках керівник зобов’язаний видати наказ про надання відпустки зазначеним категоріям працівників згідно з термінами, попередньо узгодженими при складанні графіку відпусток.

Крім того, законодавством також передбачено, що у разі звільнення, незалежно від підстав, працівнику має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток.

kr.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу