Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відсторонення від роботи: чи оплачувати лікарняні?

16.04.2021 94 0 0

Відсторонення від роботи можливе з різних, не дуже приємних, причин. Що робити, якщо в такий непростий період працівник захворів? Чи підлягає оплаті даний листок непрацездатності? 

Отже, у разі тимчасової втрати працездатності у період, коли працівника відсторонено від виконання посадових обов’язків на час дисциплінарного провадження, матеріальне забезпечення за дні непрацездатності, які збігаються з періодом відсторонення, не надається.

Зокрема, не передбачено надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування України для державних службовців, які знаходились на лікарняному у період відсторонення.

При цьому надання матеріального забезпечення не здійснюється незалежно від того, відбулось притягнення до відповідальності або дисциплінарне провадження було закрите.

Відповідно до Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.04.2008 № 189, непрацездатність — це стан здоров’я (функцій організму) людини, обумовлений захворюванням, травмою тощо, який унеможливлює виконання роботи визначеного обсягу, професії без шкоди для здоров’я.

Тож у разі хвороби або травми, яка настала або триває у працівника під час відсторонення від виконання посадових обов’язків, втрата працездатності не настає, оскільки такий працівник не виконує свої посадові обов’язки у зв’язку з відстороненням.

Крім того, незалежно від наслідків відсторонення відсутній факт втрати заробітної плати через хворобу або травму, компенсувати яку покликана допомога по тимчасовій непрацездатності від Фонду.

www.fssu.gov.ua

Коментарі до матеріалу