Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Нові строки зберігання документів

26.02.2024 289 0 0

Наказ Міністерства юстиції України  від 04.01.2024 № 40/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року N 578/5» набрав чинності з 10.02.2024. 
     
Зокрема, внесено зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів. 
     
Зміни не стосуються розділу  5 «Трудові відносини», до якого входить глава 5.5 «Охорона праці» (окрім вимоги, що особові справи громадян, які шукають роботу, та безробітних зберігаються не 75, а 50 років). 

Зазначено, що строки зберігання зазначених у Переліку документів, застосовуються фізичними особами – підприємцями (ФОП), якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин. Строк зберігання для документів та інформації, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, для ФОП встановлюється відповідно до Податкового кодексу України та становить 3 роки. 
       
Строки зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, внесків, інших обов'язкових платежів, розраховуються з дня подання податкової чи іншої звітності, для складення якої використовуються зазначені документи та/або інформація, а в разі її неподання - з передбаченого Податковим кодексом України граничного строку подання такої звітності.

Збільшено строки зберігання окремих документів, які стосуються фінансово-господарської діяльності (з 1 - 3 років до 5).  
      
Зазначено, що «документи, пов'язані з предметом податкової перевірки, інспектування (ревізії) органу державного фінансового контролю та/або адміністративним чи судовим оскарженням, прийнятого за її (його) результатами рішення, зберігаються не менше встановленого мінімального строку та протягом одного року після закінчення передбаченого законом строку для судового оскарження такого рішення. А у разі такого оскарження - протягом одного року з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким закінчено розгляд справи, а у разі оскарження такого судового рішення - протягом трьох місяців з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, подальше оскарження якого неможливе.  
     
Документи, щодо яких минув мінімальний строк зберігання, що стосуються звітних періодів, за які більше не може проводитись податкова перевірка, інспектування (ревізія), підлягають знищенню (крім тих, що можуть бути використані для документального забезпечення процесу відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії російської федерації та тимчасової окупації).

https://t.me/occhhhooorr

Коментарі до матеріалу