Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 5)

27.04.2020 650 0 1

Сьогоднішній випуск з оплати праці та кадрових питань ми підготували, ураховуючи зміни в законодавстві та ваші звернення. У ньому ми продовжуємо роз’яснення щодо лікарняних. Зокрема, нагадаємо, з яких етапів складається процедура отримання матеріального забезпечення застрахованою особою; на конкретних прикладах покажемо, як відображаються в бухобліку нараховані та виплачені суми лікарняних у стандартних ситуаціях, що виникають практично в усіх бюджетних установах.

У нинішніх складних умовах актуальним для установ, що фінансуються з бюджету (як державного, так і місцевих), є питання надання матеріальної допомоги, яке регулюється низкою законів і залежить від галузі та статусу установи. Тож ми допоможемо розібратись у нюансах виплати матеріальної допомоги різних видів, щоб уникнути помилок у нарахуванні.

Закінчення опалювального сезону вимагає розрахунку із працівниками, прийнятими для роботи в котельнях. Це зазвичай кочегари та оператори. Чи є їх робота сезонною; які особливості звільнення таких працівників; як розрахувати кількість днів відпустки, що підлягають компенсації, – про все це ви дізнаєтеся з консультації випуску.

Тема оплати праці в медзакладах на сьогодні є надзвичайно гострою. Усі медичні працівники, які надають допомогу хворим на коронавірус, мають отримати доплати, передбачені Наказом № 145. Але де знайти медзакладам кошти та скільки їх треба для стимулювання такої особливої праці? У цьому випуску розглянемо особливості чинних умов оплати праці та покажемо алгоритм розрахунку доплат з урахуванням цих особливостей.

Електронні трудові книжки – майже реальність. На сьогодні трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Ще наприкінці минулого року уряд анонсував скасування ведення трудових книжок у паперовому вигляді. Тож до цього важливого кроку потрібно підготуватися, а саме провести інентаризацію та аудит паперових трудових книжок. Як зробити це самотужки та виправити виявлені помилки, читайте у випуску.

У рубриці «Юридичні питання» розглянемо, як роботодавцю організувати, забезпечити та оформити дистанційну (віддалену, надомну) роботу працівників (графік роботи, оплата праці та право на відпочинок), не порушуючи прав працівників.

Ну і традиційно у випуску публікуються відповіді на найбільш складні та гострі запитання, що надходять на нашу консультаційну лінію.

Бухгалтерський облік

Лікарняні-2020: нюанси бухобліку

Кадри ТА зарплата

Виплата допомоги бюджетникам за нинішніх умов

Завершився опалювальний сезон – розраховуємося із працівниками котелень

Оплата праці осіб, які надають допомогу інфекційним хворим

Проводимо аудит трудових книжок

Юридичні питання

Дистанційна (віддалена) робота: новації законодавства

Ви запитували

Допомога на оздоровлення працівникові, який замість відпустки отримує компенсацію

Як і коли проводити та оформлювати зміни в оплаті праці медпрацівника?

Як перевести працівника на роботу до іншого навчального закладу?

Чи може заклад освіти відмовитися від виплати авансу під час простою?

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали