Так, можна.
Умови надання додаткового дня відпочинку донорам крові передбачено ст. 124 КЗпП і ч. 2 ст. 20 Закону від 30.09.2020 № 931-IX «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», згідно з якими особі, яка здавала кров, безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку із збереженням за нею середнього заробітку за кошти роботодавця. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки.
Як бачимо, законодавство не встановлює обмежень щодо строку, протягом якого день відпочинку за здійснення донації крові необхідно використати, приєднавши до щорічної відпустки. У довідці щодо надання донорам крові та/або компонентів крові пільг за формою № 435/о, яка затверджена наказом МОЗ від 22.01.2024 № 106 і яка є підставою для увільнення працівника-донора від роботи, також не визначено такого строку.
Тому працівник-донор може приєднати додатковий день відпочинку до наступної щорічної відпустки (як правильно оформити надання додаткового дня відпочинку за донацію крові див. статтю «Донорський вихідний: правила та нюанси оформлення»).
Зверніть увагу! День відпочинку за донацію крові не вважається днем відпустки. Якщо працівник звільнятиметься і йому виплачуватиметься компенсація за невикористану відпустку, права на компенсацію за день відпочинку за здавання крові він не матиме. |
Отже, строк, протягом якого можна використати додатковий день відпочинку за здавання крові, приєднавши його до щорічної відпустки, законодавством не обмежено.