Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Запобігаємо санкціям Держпраці

19.09.2018 1979 0 3

На урядовому сайті розміщено інформацію про ухвалення розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Передбачається, що починаючи з 05.10.18 р. органами Держпраці, ДФС, Пенсійного фонду, Нацполіції за участю органів місцевого самоврядування здійснюватимуться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Фактично це означає, що слід очікувати серйозних перевірок. Тож пропонуємо до вашої уваги відповіді на деякі часті запитання щодо оформлення трудових відносин із працівниками.

Чи правомірним є прийняття працівника на роботу без письмового оформлення розпорядчого документа керівника установи?

Ні, такі дії роботодавця є прямим порушенням трудового законодавства. За ст. 24 КЗпП трудовий договір із працівником, як правило, має укладатися в письмовій формі. Підтвердженням укладання договору є виданий керівником установи, закладу наказ чи розпорядження із зазначенням у ньому дати прийняття на роботу, назви посади та структурного підрозділу, у якому він працюватиме, та встановлених за його посадою умов оплати праці (зокрема, посадовий оклад, надбавки, доплати). Звісно, із цим документом обов’язково ознайомлюється й сам працівник.

Крім того, установлено, що роботодавець повинен повідомити орган влади, на який покладено функції щодо адміністрування ЄСВ, про прийняття працівника на роботу. Ідеться про повідомлення за формою, затвердженою постановою КМУ від 17.06.15 р. № 413, яке подається до відповідних органів ДФС до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Якщо працівник виконує роботи без укладення трудового договору, то він може звернутися до місцевого суду з позовом щодо оформлення трудових відносин за нормами законодавства. Одночасно з винесенням судового рішення про оформлення трудового договору судом ухвалюється рішення про нарахування та виплату працівникові заробітку щонайменше в розмірі середньої зарплати за відповідним видом економічної діяльності, про нарахування та сплату ПДФО та суми ЄСВ за встановлений період роботи.

На який строк укладається трудовий договір?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали