Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Облік робочого часу: запитання та відповіді

05.03.2018 2119 0 2

Ця консультація допоможе економічним та кадровим службам бюджетних закладів розібратись у деяких питаннях щодо порядку обліку робочого часу, установлення особливих режимів роботи за деякими посадами працівників, а також дотримання гарантій держави. Надаємо її у вигляді запитань, що надійшли від читачів, та відповідей на них.

Як здійснюється в умовах підсумованого обліку робочого часу розрахунок годинної ставки працівника, якщо протягом облікового періоду він працював у нічні години, а також у святкові та вихідні дні?

Якщо в закладі для певних категорій працівників запроваджено підсумований облік робочого часу, як це передбачено ст. 61 КЗпП, тобто для них щоденна або щотижнева тривалість робочого часу не може бути дотримана, то це означає, що ці працівники мають працювати за особливим режимом. Тобто передбачається залучення їх до роботи в нічний час, до роботи у святкові та вихідні дні тощо.

Отже, якщо в колдоговорі закладу встановлено як обліковий період квартал або ж півріччя, рік, то до цього періоду входить: робочий час, години роботи у вихідні та неробочі дні, свята, а також дні відпочинку. Години роботи працівників, за посадами яких запроваджено підсумований облік робочого часу, відображаються у графіках змінності (далі – графік), а потім факт їх роботи, передбачений графіком, має бути зафіксований у табелі обліку робочого часу (далі – табель).

Хоча обліковим є період тривалістю квартал, півріччя, рік, заробітну плату кожному працівникові необхідно виплачувати щомісяця. Здійснюватись це має відповідноі до умов оплати праці, визначених нормативно-правовими актами та положенням про оплату праці, що діє в кожному закладі.

Зарплата працівникові нараховується виходячи з установленого працівникові посадового окладу, а також доплат і надбавок. До неї входять також виплати за роботу в нічні години або ж у святкові та вихідні дні. Надурочні години оплачуються працівникові після закінчення облікового періоду (кварталу, півріччя, року), а саме в останній місяць установленого в закладі облікового періоду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали