Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Із 2020 року педагоги відпочивають довше

06.07.2020 380 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 7)

З 1 січня 2020 року набули чинності зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.97 р. № 346 (далі – Порядок № 346). Розглянемо, які ж норми законодавства змінилися та як їх застосовувати.

Нарешті назви закладів освіти в Порядку № 346 приведено у відповідність до Закону від 05.09.17 р. № 2145-VIII «Про освіту» (далі – Закон № 2145). Отже, з 01.01.20 р.:

  • «навчальні заклади» стали просто «заклади»;
  • «дошкільні заклади загального типу» – «заклади дошкільної освіти»;
  • «вищий навчальний заклад» – «заклад вищої освіти»;
  • «професійно-технічний навчальний заклад» – «заклад професійної (професійно-технічної) освіти» тощо.

Слід зазначити, що ця тимчасова термінологічна розбіжність не повинна створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства чи діяльності закладів освіти. Тому до приведення актів законодавства та установчих документів закладів освіти у відповідність до Закону № 2145 терміни «навчальний заклад» і «заклад освіти» є ідентичними.

Тривалість щорічної відпустки педагогічних працівників у календарних днях залежить від типу закладу або установи, в яких працівник обіймає посаду, та безпосередньо від самої посади педагогічного працівника. Цю інформацію містить додаток до Порядку № 346, який зазнав найбільших змін.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали