Із 2020 року педагоги відпочивають довше
Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 7)
З 1 січня 2020 року набули чинності зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.97 р. № 346 (далі – Порядок № 346). Розглянемо, які ж норми законодавства змінилися та як їх застосовувати.
Нарешті назви закладів освіти в Порядку № 346 приведено у відповідність до Закону від 05.09.17 р. № 2145-VIII «Про освіту» (далі – Закон № 2145). Отже, з 01.01.20 р.:
- «навчальні заклади» стали просто «заклади»;
- «дошкільні заклади загального типу» – «заклади дошкільної освіти»;
- «вищий навчальний заклад» – «заклад вищої освіти»;
- «професійно-технічний навчальний заклад» – «заклад професійної (професійно-технічної) освіти» тощо.
Слід зазначити, що ця тимчасова термінологічна розбіжність не повинна створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства чи діяльності закладів освіти. Тому до приведення актів законодавства та установчих документів закладів освіти у відповідність до Закону № 2145 терміни «навчальний заклад» і «заклад освіти» є ідентичними.
Тривалість щорічної відпустки педагогічних працівників у календарних днях залежить від типу закладу або установи, в яких працівник обіймає посаду, та безпосередньо від самої посади педагогічного працівника. Цю інформацію містить додаток до Порядку № 346, який зазнав найбільших змін.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року