Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як у Звіті з ЄСВ відобразити лікарняні та компенсацію працівникові, який звільнився минулого місяця

27.02.2020 1736 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 3)

Ситуація, викладена в запитанні, трапляється на практиці досить часто. Працівникові нараховують зарплату за повний місяць, а згодом він надає листок непрацездатності, який свідчить про його хворобу в цьому місяці.

Якщо за робочі дні, протягом яких працівник хворів згідно з листком непрацездатності, йому нараховано заробітну плату, то вона вважається надмірно нарахованою. Тому в місяці, у якому працівник надав лікарняний, необхідно провести перерахунок і виключити суму надміру нарахованої зарплати із персоніфікованих даних за місяць, у якому вона була нарахована.

Згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі — Порядок № 435), суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності, показуються в окремих рядках із кодами категорії застрахованої особи «29», «36», «37» і «39» у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.

Отже, лікарняні, нараховані за дні хвороби, що припадають на два суміжних місяці, необхідно розподіляти за місяцями та наводити у звітності окремо за кожний місяць, а не всією сумою в одному місяці.

Відповідно до Порядку № 435 та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, яка є єдиним нормативним документом, що розроблений згідно із Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» та визначає складові фонду оплати праці, якщо зарплата нараховується за попередній період, зокрема у зв’яз­ку з уточненням кількості відпрацьованого часу або виявленням помилок, вони включаються до зарплати того місяця, у якому були здійснені нарахування. Проте в нашій ситуації йдеться не про помилки бухгалтера, а про обставини, що з’ясувалися та потребують коригування в індивідуальних даних працівника.

Повна версія доступна тільки передплатникам