Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Удосконалюємо структуру та чисельність працівників місцевих держорганів

04.12.2019 1083 0 0

Ця консультація допоможе визначитись, як має ухвалюватися рішення про встановлення чисельності працівників місцевих держорганів, а також структури цих органів з урахуванням чинного на сьогодні законодавства.

Згідно зі ст. 47 Закону від 09.04.99 р. № 586-ХІV «Про місцеві державні адміністрації» (далі – Закон № 586) гранична чисельність, фонд оплати праці та витрати на утримання місцевих держадміністрацій та їх апаратів установлюються Кабміном. Щодо граничної чисельності, фонду оплати праці працівників структурних підрозділів цих держадміністрацій, то їх визначає голова відповідної місцевої держадміністрації в межах виділених асигнувань.

Не зайвим буде нагадати й про таке: згідно зі ст. 51 Бюджетного кодексу керівники бюджетних установ мають утримувати чисельність працівників та здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду зарплати, затвердженого в кошторисах цих установ.

Основним нормативно-правовим документом, яким визначається гранична чисельність працівників місцевих держорганів, є постанова КМУ від 25.03.14 р. № 91 «Деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій» (далі – Постанова № 91). У цьому документі установлювалася гранична чисельність обласних, районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, а також таких адміністративно-територіальних одиниць, як АР Крим, м. Київ та м. Севастополь.

Однак норми Постанови № 91 застосовувались, поки не було ухвалено інше рішення – постанова КМУ від 19.06.19 р. № 746 (далі – Постанова № 746), якою внесено зміни до додатка до Постанови № 91, де й фіксувалася гранична чисельність працівників держорганів, включаючи чисельність працівників апарату.

Важливим є те, що норми Постанови № 746 передбачалося запроваджувати з 01.01.20 р. Фактично це означає, що керівники відповідних держорганів чи суб’єкти призначення мали в установленому порядку повідомити працівників, які звільнятимуться у зв’язку зі скороченням працівників місцевих держадміністрацій, про їх майбутнє скорочення та звільнення. Тож у строк не пізніше ніж за 2 місяці до запланованого скорочення, як це передбачають норми законодавства, працівників, посади яких запропоновано до скорочення, попереджають про такі зміни в їх службовій кар’єрі.

Повна версія доступна тільки передплатникам