Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Щорічні основна та додаткові відпустки: види та порядок надання

29.05.2019 674 0 1

Оплата праці за професіями та залузями: запитання-відповіді (частина шоста)

Як піти у відпустку у 2019

Закон про відпустки майже не змінювався вже не один десяток років. Але щоразу у відпустковий період виникає безліч запитань через недосконалість законодавства та суперечності в роз’ясненнях. Тож ми вчергове розкладемо по поличках головне, що треба знати, надаючи щорічні відпустки, розглянемо послідовність дій та деякі інші нюанси.

Державні гарантії права на відпустки установлено Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504). Відповідно до ст. 2 цього Закону право на відпустку мають:

  • громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, видів діяльності, а також працюють за трудовим договором у фізособи;
  • іноземці та особи без громадянства, які працюють в Україні.

Тривалість відпустки залежить від її виду та підстав для надання, які передбачаються Законом № 504. Конкретна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток установлюється колективним чи трудовим договором залежно від атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. До щорічних відпусток належать:

Повна версія доступна тільки передплатникам