Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Податковий розрахунок: порядок, строки подання та форма

29.09.2022 4103 0 2


Починаючи з І кварталу 2021 року роботодавці звітують із ПДФО та ЄСВ за новою, спільною формою. Тобто звітність про нарахований ЄСВ подається у складі звітності з ПДФО. Розглянемо особливості заповнення такого об’єднаного податкового розрахунку за ІІІ квартал,  звітування за який почнеться із 01 жовтня по 09 листопада 2022 року включно.


Підстави для зміни форми № 1ДФ та Порядку її заповнення

Наказом Мінфіну від 15.12.20 р. № 773 (далі – Наказ № 773) викладено в новій редакції затверджені наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4:

  • форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок);
  • Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок № 4).

Зокрема, було передбачено подання звітності про нарахований ЄСВ у складі звітності з ПДФО.

Наказ № 773 набув чинності з 1 січня 2021 року – одночасно із Законами від 19.09.19 р. № 115-IX та № 116-IX (далі – Закон № 115, Закон № 116), якими внесено зміни до п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) та до ст. 51 Податкового кодексу (далі – ПК) відповідно.

Зазначеними нормами передбачено, що платники податків, у тому числі податкові агенти, платники ЄСВ зобов’язані подавати контролюючим органам у встановлені строки податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ, з розбивкою за місяцями звітного кварталу.

Отже, звітність про нарахований ЄСВ подається у складі звітності з ПДФО

! Подання звітності з ЄСВ у складі звітності з ПДФО передбачено нормами ПК та Закону № 2464 у редакції Законів № 116 та № 115 відповідно.

Законом  від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законодавчих актів  України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесено низку змін до Закону  № 2464.

Хто подає Розрахунок

Перелік осіб, які мають подавати об’єднану звітність, визначено в п. 3 розд. І Порядку № 4. До них належать:

  • податкові агенти – юридичні особи (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайняті особи, представництва нерезидентів – юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які нараховують (виплачують) доходи фізичній особі, з яких утримують і сплачують до бюджету ПДФО та військовий збір;
  • платники ЄСВ, визначені п. 1 та п. 16 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464.

Порядок та строки подання

Податковий розрахунок за новою формою в редакції Наказу № 773, почали подавати за I квартал 2021 року. На сьогодні маємо оновлену форма Податкового розрахунку, відповідно до наказу Мінфіну від 04.07.2022 № 189 (з урахуванням наказу Мінфіну від 25.07.2022 № 215), який було опубліковано 09.08.2022 року. Наказ на сьогодні уже чинний. Якщо керуватися правилами ПК, то вперше за оновленою формою будемо звітувати за IV квартал 2022 року – звітний період наступний за періодом оприлюднення. Отже, за ІІІ квартал 2022 року звітуємо за старою

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) із розбивкою за місяцями звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, до контролюючих органів за основним місцем обліку. Граничний строк подання податкового розрахунку роботодавців за III квартал , які мають найманих працівників, – не пізніше 09.11.22 р. Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

           Граничні строки подання – на 2022 рік

Звітний період

Гранична дата подачі

І квартал

10.05.2022, вівторок

ІІ квартал

09.08.2022, вівторок

ІІІ квартал

09.11.2022, середа

IV квартал

09.02.2022, четвер

Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент, та незалежно від того, чи сплачено платником ЄСВ суми внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду (п. 1–3 розд. І Порядку № 4).

Проте зауважимо, що зареєстрованим у Верховній Раді законопроєктом передбачено внесення змін до п. 51.1 та пп. «б» п. 176.2 ПК, а саме: подавати єдину звітність слід щомісячно, що забезпечить своєчасність обчислення страхового стажу, призначення та отримання пенсійних виплат та інших виплат за соціальним страхуванням у разі настання страхових випадків. Якщо документ буде прийнято, то він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Форма Розрахунку складається із заголовної частини та основної (розрахункової таблиці).

Заголовна частина Розрахунку

У заголовній частини Розрахунку вказуються відомості про роботодавця, його працівників (інших фізичних осіб – платників податку), ознаки роботодавця як платника ЄСВ та про орган ДПС, до якого подається Розрахунок.

У рядку 01 заголовної частини зазначається тип Розрахунку:

  • «Звітний» (ряд. 011) – подається за звітний (податковий) період уперше;
  • «Звітний новий» (ряд. 012) – подається наступним за звітний (податковий) період до закінчення граничного строку подання з даними про уточнення в сумах нарахованого ПДФО, військового збору (далі – вз), ЄСВ та/або реквізитах;
  • «Уточнюючий» (ряд. 013) – подається в разі виявлення помилок у сумах нарахованого ПДФО, ВЗ, ЄСВ після закінчення граничного строку подання для відповідного звітного (податкового) періоду з даними про уточнення в нарахованих сумах та/або реквізитах;
  • «Довідковий» (ряд. 014) – подається платником ЄСВ з типом «Звітний», у додатках якого зазначено інформацію про призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

Зверніть увагу! Якщо в додатках до Розрахунку з типом «Звітний» наведено інформацію про призначення пенсії працівникам або страхових виплат, то одночасно з ним подається Розрахунок «Довідковий».

Інформація про додатки, що додаються до Розрахунку та є його невіддільною частиною, наводиться в рядку 06 заголовної частини.

Основна частина Розрахунку

Основна (розрахункова) частина Розрахунку складається із трьох розділів.

Розділ I «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників у розрізі місяців звітного кварталу» (п. 2 розд. ІІІ Порядку № 4)

! У Розрахунку платники ЄСВ у разі виявлення ними заниження сум ЄСВ мають відображати загальну суму самостійно обчисленої пені та в розрізі місяців звітного кварталу.

У цьому розділі наводиться інформація про суми нарахованого ЄСВ у розрізі місяців звітного кварталу (1-й, 2-й, 3-й). Новим є те, що в розд. І передбачено рядки 5 та 5.1 для відображення суми пені. У рядку 5 зазначається самостійно обчислена платником ЄСВ сума пені з розрахунку 0,1 % зазначених у графі 4 донарахованих сум ЄСВ. У рядку 5.1 зазначається самостійно обчислена платником ЄСВ сума пені в розрізі місяців звітного кварталу.

Нещодавно внесено зміни  в частині доповнення цього розділу новими рядками 1.6, 2.6, 3.7, 4.4, 6.4, що дозволить роботодавцям відображати суми нарахованої заробітної плати за найманих працівників, яких було призвано на військову службу до ЗСУ у період мобілізації, визначений Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом «Про затвердження Указу Президента «Про загальну мобілізацію», які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення. 

По таким працівникам з’явилися:

  • ряд. 1.6 – містить суми нарахованої зарплати;
  • ряд. 2.6 – має суми нарахованого доходу у межах максимальної величини щодо найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення;
  • ряд. 3.7 – містить єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення;
  • ряд. 4.4 – призначений для донарахованого єдиного внеску у зв'язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах;
  • ряд. 6.4 – для зменшення суми нарахувань з єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах.

Розділ II «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби)»

Розділ II містить дві складові (п. 3 розд. ІІІ Порядку № 4):

  • нарахування грошового забезпечення та ЄСВ за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу (крім військовослужбовців строкової військової служби) у розрізі місяців звітного кварталу (1-й, 2-й, 3-й);
  • нарахування грошового забезпечення та ЄСВ на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (крім військовослужбовців строкової військової служби) у розрізі місяців звітного кварталу (1-й, 2-й, 3-й).

Цей розділ також доповнено рядками 7 та 7.1 для відображення сум пені.

У рядку 7 зазначається самостійно обчислена платником ЄСВ сума пені з розрахунку 0,1 % зазначених у графі 6 сум заниження ЄСВ;

У рядку 7.1 зазначається самостійно обчислена платником ЄСВ сума пені в розрізі місяців звітного кварталу.

Також у рядку розділу II Розрахунку «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги жінкам-військовослужбовцям у зв’язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби)» уточнено стосовно допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам - військовослужбовцям.

Розділ III «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків-вихователів та прийомних батьків у розрізі місяців звітного кварталу»

Цей розділ заповнюється лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення. У ньому відображається інформація про нарахування та сплату ЄСВ (грошового забезпечення) за патронатних вихователів, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Додатки до Розрахунку

Розрахунок має шість додатків, в яких наводиться інформація про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого ЄСВ із розбивкою за місяцями звітного кварталу.

Додаток 1 (Д1) «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»

Додаток Д1 призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу (п. 1 розд. IV Порядку № 4).

Він подається платниками ЄСВ, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору/ контракту або на інших умовах, передбачених законодавством.

Якщо таких працівників у відповідному звітному кварталі роботодавець не має, то додаток Д1 за такий квартал не подається.

Додаток Д1 є аналогом таблиці 6 додатка Д4. Проте його доповнено додатковою графою 25 «Ознака 17 (0, 1)», в якій відображається ознака «0», якщо рядок потрібно ввести, чи ознака «1», якщо рядок потрібно вилучити. Графа 25 заповнюється лише в разі заповнення додатків «Звітного нового» (для коригування сум внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (лише для коригування реквізитів). Тобто порядок виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ здійснюється так само, як і в формі № 1ДФ.

! Отже, за звітний квартал потрібно подавати три додатки Д1 – за 1-й, 2-й та 3-й місяці такого кварталу. Відповідний номер місяця у звітному кварталі вказується арабськими цифрами в рядку 02 додатка.

Внесено зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), затверджених наказом Міністерства фінансів  від 13.01.2015 № 4, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 30.01.2015 за № 111/26556, а саме додаток 1 до Порядку доповнено кодами категорій застрахованих осіб 76 – 80, призваних під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, за яких роботодавці мали право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок:

  • 76 - наймані працівники, яких було призвано під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення;
  • 77 - особи, які працюють на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствах УТОГ та УТОС, яких було призвано під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення;
  • 78 - працююча особа з інвалідністю на підприємстві або в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, в яких кількість осіб з інвалідністю становить понад 50 %, яку було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, яка не отримувала доходів у вигляді грошового забезпечення;
  • 79 - найманий працівник – особа з інвалідністю, який працює в товариствах У ТОГ та УТОС, якого було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, який не отримував доходи у вигляді грошового забезпечення;
  • 80 - найманий працівник – особа з інвалідністю, який працює на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, якого було призвано під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України, який не отримував доходів у вигляді грошового забезпечення.

Додаток 2 (Д2) «Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною <…>»

Д2 формується та подається лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення. У ньому щокварталу відображаються відомості в розрізі місяців звітного кварталу і щодо кожної застрахованої особи. Обчислення страхових внесків за зазначених осіб провадиться на підставі бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування (обчислення) допомоги, грошового забезпечення або компенсації (п. 2 розд. ІV Порядку № 4).

Основою додатка Д2 є таблиця 8 колишнього додатка Д4 (Звіту з ЄСВ). Додаток Д2 містить додаткову графу 17, яка заповнюється управлінням праці та соцзахисту населення лише для Розрахунків «Звітний новий», якщо коригуються суми ЄСВ та реквізити, і «Уточнюючий» – для коригування винятково реквізитів, помилково зазначених у раніше поданому додатку Д2.

Законом № 2464 у додатку Д2 усунено дублювання назви у двох послідовних комірках «з початку року» та змінено назву в одній із комірок на «з початку кварталу». Також до форми Розрахунку внесено низку редакційних правок.

Додаток 3 (Д3) «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу»

Додаток Д3 формується та подається до податкових органів платниками ЄСВ, що нараховують та сплачують ЄСВ за осіб, які проходять строкову військову службу у ЗСУ, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, СБУ та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.

Додаток Д3 подається за одним із трьох типів – «Звітний», «Звітний новий» та «Уточнюючий» (п. 3 розд. ІV Порядку № 4).

Додаток Д3 є аналогом таблиці 9 колишнього додатка Д4, але він має додаткову графу 14, яка заповнюється лише для Розрахунків «Звітний новий» у разі коригування суми ЄСВ і реквізитів та «Уточнюючий», якщо коригуються лише реквізити, помилково зазначені в раніше поданому додатку Д3.

Додаток 4 (4ДФ) «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору»

У розд. I додатка 4 (4ДФ) відображаються персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізосіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету сум ПДФО та ВЗ.

У розд. II наводяться відомості про загальну суму доходів, нарахованих у вигляді процентів, виграшів, призів, лотереї та сум ПДФО з них.

Додаток 4 є аналогом форми № 1ДФ. Водночас він містить додаткові графи 5а та 5, в яких передбачено персоніфіковане відображення не лише суми нарахованого й утриманого з фізосіб ПДФО, а й військового збору. Додаток 4ДФ не передбачає відображення різних баз обкладення ПДФО та ВЗ. Тому виникає невизначеність щодо виплат у натуральній формі, оскільки база нарахування ВЗ визначається без урахування «натурального» коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 ПК.

За звітний квартал потрібно подавати три додатки 4ДФ – за перший, другий та третій місяці кварталу (п. 4 розд. IV Порядку № 4).

Додаток 5 (Д5) «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби»

Д5 призначений для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 5 розд. ІV Порядку № 773 додаток Д5 подається платником ЄСВ протягом звітного періоду, якщо:

  • укладено або розірвано із застрахованою особою трудовий договір (цивільно-правовий договір (далі – ЦПД), крім ЦПД, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають його видам діяльності, зазначеним у витягу з ЄДР;
  • укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу в того самого платника ЄСВ;
  • особу призначено на нову посаду;
  • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби в порядку, установленому положеннями про проходження військової служби;
  • особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у т. ч. особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
  • особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • особі надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Записи про причини звільнення в додатку Д5 мають уноситися в точній відповідності до формулювання чинного законодавства з посиланням на відповідну статтю, пункт закону (наприклад, п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

Додаток 5 є аналогом таблиці 5 додатка Д4. Але його доповнено додатковими графами 11, 12, 20. Зазначені графи заповнюються:

  • 11 – якщо застрахована особа була одночасно основним працівником і сумісником;
  • 12 – якщо застраховану особу переводили, призначали на іншу посаду або роботу, переміщували до іншого підрозділу;
  • 20 – лише для Розрахунків «Звітний новий» та «Уточнюючий», якщо додатково вводяться або вилучаються рядки в раніше поданому додатку Д5.

Додаток Д5 подається за типами «Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий» і «Довідковий». Тип «Довідковий» проставляється, якщо додаток Д5 подається у складі Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» із позначкою «призначення пенсії» або «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат».

Додаток 6 (Д6) «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства»

Додаток Д6 призначений для визначення платником ЄСВ періодів (строків) трудової або іншої діяльності, що зараховуються для визначення права на пенсію, а також періодів страхового стажу, не пов’язаних із трудовою та/або професійною діяльністю (п. 6 розд. IV Порядку № 4).

Якщо у платника ЄСВ немає робочих місць, робота на яких зараховується до спеціального стажу, додаток Д6 до Розрахунку не додається.

Якщо додаток Д6 подається у складі Розрахунку з типом «Звітний» з позначкою «призначення пенсії», то його слід позначати як «Довідковий», зазначаючи в ньому відомості для призначення пенсії застрахованій особі за період до дати формування заяви на призначення пенсії.

Додаток Д6 є аналогом таблиці 7 додатка Д4. Але його доповнено новою графою 17, яка заповнюється лише для Розрахунків «Звітний новий» для коригування суми ЄСВ і реквізитів та «Уточнюючий» для коригування лише реквізитів, помилково зазначених у раніше поданому додатку Д6.

! Отже, роботодавці у звичайній діяльності переважно заповнюватимуть лише розділ І та додатки Д1 і Д4 оновленого Розрахунку.

На останній сторінці додатків Д1–Д6 проставляється дата подання цього додатка платником ЄСВ, підписи посадових осіб платника ЄСВ, дані про підписантів та печатка (за наявності).

Увага! Оновлена форма Податкового розрахунку,  затверджена наказом Мінфіну від 04.07.2022 № 189 (з урахуванням наказу Мінфіну від 25.07.2022 № 215), який було опубліковано 09.08.2022 року. Отже наказ уже чинний.

Тому відповідно до правил ПКУ,  вперше за оновленою формою слід звітувати за IV квартал 2022 року – звітний період наступний за періодом оприлюднення. За ІІІ квартал 2022 року звітуємо за старою



Приклад

Заповнення Розрахунку

Держпідприємство «Перспектива» у І кварталі 2021 року нарахувало доходи своїм працівникам:

  • зарплата на суму 1 795 000 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 596 900 грн; 2-й – 598 100 грн; 3-й – 600 000 грн);
  • сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за кошти підприємства – 5 000 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 3 100 грн; 2-й – 1 900 грн; 3-й – 0 грн);
  • сума допомоги по вагітності та пологах – 23 750 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 7 644 грн; 2-й – 7 644 грн; 3-й – 8 462 грн);
  • сума винагороди за ЦПД – 950 000 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 0 грн; 2-й – 530 000 грн; 3-й – 420 000 грн).

Утримано ПДФО із суми:

  • зарплати – 323 100 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 107 442 грн; 2-й – 107 658 грн; 3-й – 108 000 грн);
  • оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності – 900 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 558 грн; 2-й – 342 грн; 3-й – 0 грн);
  • допомоги по вагітності та пологах – 4 275 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 1 375,92 грн; 2-й – 1 375,92 грн; 3-й – 1 523,16 грн);
  • винагороди за ЦПД – 171 000 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 0 грн; 2-й – 95 400 грн; 3-й – 75 600 грн).

Утримано ВЗ із суми:

  • зарплати – 26 925 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 8 953,50 грн; 2-й – 8 971,50 грн; 3-й – 9 000 грн);
  • оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності – 75 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 46,50 грн; 2-й – 28,50 грн; 3-й – 0 грн);
  • допомоги по вагітності та пологах – 356,25 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 114,66 грн; 2-й – 114,66 грн; 3-й – 126,93 грн);
  • винагороди за ЦПД – 14 250 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 0 грн; 2-й – 7 950 грн; 3-й – 6 300 грн).

Нараховано ЄСВ на суми:

  • заробітної плати – 394 900 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 131 318 грн; 2-й – 131 582 грн; 3-й – 132 000 грн);
  • оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності – 1 100 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 682 грн; 2-й – 418 грн; 3-й – 0 грн);
  • допомоги по вагітності та пологах – 5 225 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 1 681,68 грн; 2-й – 1 681,68 грн; 3-й – 1 861,64 грн);
  • винагороди за ЦПД – 209 000 грн (у т. ч. помісячно: 1-й – 0 грн; 2-й – 116 600 грн; 3-й – 92 400 грн).

Розрахунок сум ПДФО та ЄСВ підприємства заповнюється так:

1 из 3

Приклад заповнення додатка 1 (Д1) та додатка 4ДФ можна скачати у кінці консультації.

Висновки

  1. Починаючи з І кварталу 2021 року платники податків, у тому числі податкові агенти та платники ЄСВ, зобов’язані подавати контролюючим органам об’єднаний податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізосіб, та сум ЄСВ з розбивкою за місяцями звітного кварталу.
  2. Податковий розрахунок має 6 додатків.
  3. У додатку Д1 відображаються суми зарплати/доходу/грошового забезпечення, нараховані кожній застрахованій особі, за місяцями звітного кварталу.
  4. У розд. I додатка 4 (4ДФ) відображаються персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету сум ПДФО та ВЗ.
  5. У розд. II наводяться відомості про загальну суму доходів, нарахованих у вигляді процентів, виграшів, призів, лотерею, та суму ПДФО з них.
  6. Додаток 5 до Розрахунку призначено для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  7. Звітним періодом, за який подається Розрахунок, є податковий квартал. Однак за певних обставин (вихід на пенсію, отримання виплат із соціальних фондів) на працівника має подаватися довідковий Розрахунок.
  8. За оновленою формою будемо звітувати за IV квартал 2022 року – звітний період наступний за періодом оприлюднення. Отже, за ІІІ квартал 2022 року звітуємо за старою
Зразок - додаток Д1.doc
Завантажити
Зразок - додаток 4ДФ.doc
Завантажити
Зразок.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу