Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

З 15 травня набирає чинності Закон про правонаступництво у трудових відносинах

15.05.2024 235 0 0

Нагадаємо, що 25 квітня 2024 року Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроєкт (реєстр. № 8244) «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах» (далі – Закон). 

Президент 13 травня підписав відповідний Закон від 25.04.2024 № 3677-IX. 

Закон опубліковано в «Голосі України»14 травня, його норми набирають чинності з 15 травня. 

Закон спрямований на приведення національного законодавства про працю у відповідність до положень Директиви Ради № 2001/23/ЄС від 12.03.2001 про наближення законодавств держав-членів, що стосуються охорони прав працівників у випадку передачі підприємств, бізнесових структур або частин підприємств або бізнесових структур, щодо встановлення обов’язку роботодавця повідомляти працівникам про зміну власника підприємства. 

Законом передбачено визначення та процедура правонаступництва в трудових відносинах.  

Так, правонаступництвом у трудових відносинах вважається продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, реорганізації підприємства, установи, організації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу).  

Правонаступництвом у трудових відносинах між працівниками та фізичною особою, яка використовує найману працю, вважається продовження трудових відносин із працівниками у разі зміни власника майна чи його частин. 

Законом також передбачається, що: 

  • у разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов’язки за трудовими договорами між працівниками та відчужувачем, що існували, переходять до набувача; 
  • у разі передачі суб’єкта господарювання статус і функції виборного органу первинної профспілкової організації зберігаються на тих самих умовах і підлягають виконанню тих самих умов, які існували до переходу прав і обов’язків від відчужувача до набувача; 
  • відчужувач та набувач зобов’язані не пізніше 10 робочих днів до здійснення передачі суб’єкта господарювання поінформувати письмово або за допомогою технічних засобів електронної комунікації виборний орган первинної профспілкової організації про: 
    • дату або орієнтовну дату передачі суб’єкта господарювання; 
    • причини передачі суб’єкта господарювання; 
    • правові, економічні та соціальні наслідки передачі суб’єкта господарювання для працівників; 
    • будь-які заходи, передбачені стосовно працівників; 
  • про зміни істотних умов праці, які спричинені передачею суб’єкта господарювання, працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за 2 місяці. 

Пресслужба Апарату Верховної Ради


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу