Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Звітність із заборгованості по зарплаті: планують змінити процедуру подання

14.11.2024 130 0 0

Мінекономіки розробило законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про порушення строків виплати заробітної плати» (далі – проєкт акта). 

Проєкт акта розроблено відповідно до п. 22 Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності та покращення бізнес-клімату, затвердженого розпорядженням КМУ від 04.12.2019 № 1413 (в редакції розпорядження КМУ від 03.09.2024 № 838-р).  

Основним завданням цього заходу є звуження кола суб’єктів господарювання, які подають звітність про заборгованість із заробітної плати, та встановлення процедури подання такої інформації лише тими суб’єктами, які мають заборгованість. 

На сьогодні наказом Держстату від 23.06.2022 № 195 встановлено форму державного статистичного спостереження № 3-борг, яка передбачає щомісячне подання юридичними особами звітів про заборгованість із заробітної плати до органів Держстату. 

Проте цей наказ не містить чіткого переліку суб’єктів господарювання, зобов’язаних подавати звіти, і не передбачає обов’язку для фізичних осіб – підприємців подавати такі звіти, навіть за наявності найманих працівників та заборгованості із заробітної плати. Це призводить до неповноти інформації та ускладнює оперативне реагування на випадки порушення трудових прав. 

Запровадження обов’язку подавати звітність лише роботодавцями, які мають заборгованість із заробітної плати сприятиме більш адресному реагуванню на проблеми із заборгованістю і забезпеченню захисту прав працівників. 

Проєктом акта передбачено установлення процедури подання суб’єктами господарювання у визначеному Кабміном порядку інформації про наявність заборгованості із заробітної плати та звільнення від цього обов’язку тих суб’єктів господарювання, у яких заборгованість відсутня. 

Зокрема, у КЗпП та Законі від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» планується передбачити, що у разі порушення строків виплати заробітної плати більше ніж на 30 календарних днів, роботодавець (роботодавець – фізична особа) подає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, інформацію про наявність заборгованості із заробітної плати у строки та порядку, визначені Кабміном. 

СПО профспілок


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу