Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Укладення трудового договору в разі дистанційної та надомної роботи

05.07.2021 23 0 0

Надомна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших визначених ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, потрібних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу (ч. 1 ст. 601 КЗпП.

Дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ч. 1 ст. 602 КЗпП.

Звертаємо увагу: норми ст. 601 та 602 КЗпП допускають можливість переведення працівника на інший режим роботи. Водночас вони не зобов’язують роботодавця переводити працівників на інший режим роботи з ініціативи працівника. Тож таке переведення може бути здійснено лише в разі згоди на це роботодавця.

Нагадуємо: відповідно до ч. 1 ст. 24 КЗпП дотримання письмової форми є обов’язковим, зокрема, у разі укладення трудового договору про дистанційну або надомну роботу.

Також на час загрози поширення епідемії, пандемії, потреби самоізоляції працівника у випадках, установлених законодавством, та/або в разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру надомна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення трудового договору про надомну або дистанційну роботу в письмовій формі. З таким наказом (розпорядженням) працівник ознайомлюється протягом двох днів із дня його прийняття, але до запровадження надомної роботи. У такому разі норми ч. 3 ст. 32 КЗпП не застосовуються (ч. 8 ст. 601, ч. 11 ст. 602 КЗпП).

Отже, переведення працівника з його ініціативи на надомну або дистанційну роботу без обов’язкового укладення відповідного трудового договору в письмовій формі можливе у випадках, зазначених у ч. 8 ст. 601, ч. 11 ст. 602 КЗпП.

Лист Мінекономіки від 04.05.21 р. № 4712-06/26182-07

Коментарі до матеріалу