Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Питання заборгованості із виплати заробітної плати

29.01.2024 18 0 0

На сьогодні  погашення заборгованості із виплати заробітної плати залишається пріоритетним завданням на загальнодержавному рівні.

Статтею 10 Закону України від 15.03.2022 №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Пам’ятайте! Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати. У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.

Нагадуємо, що захист заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця у межах міжнародного стандарту праці регулюється, зокрема:

  • Конвенцією організації праці (далі – МОП) про захист заробітної плати №95;
  • Конвенцією МОП про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця №173;
  • Рекомендацією МОП №180 про захист вимог працівників у випадках неплатоспроможності роботодавця;
  • Європейською соціальною хартією (переглянутою).

Досвід європейських країн свідчить, що головною умовою мінімізації заборгованості  є соціальний діалог, чітка дисципліна дотримання законодавства, прозорість та гласність обговорення цих проблем, широке використання працівниками важелів правової  боротьби за власні трудові права.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу