Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата працівнику-донору вільних від роботи днів за здавання крові

23.01.2024 312 0 0

Працівник має право  на увільнення від роботи в день донації (здачі крові) та на день відпочинку після дня здійснення донації крові та/або її компонентів. Середній заробіток при цьому зберігається.

Питання увільнення від роботи та надання днів відпочинку особам, що здійснили донацію крові врегульовані  ст. 124 КЗпП, ч.2 ст.20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30 вересня 2020 рок № 931-IX (далі – Закон№ 931).

Згідно статті 124 КЗпП , ч.2 ст.20 Закону № 931 у дні медичного обстеження та донації крові та/або компонентів крові особа, яка виявила бажання здійснити донацію крові та/або компонентів крові, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності, із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. Такій особі безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженого органу. За бажанням такої особи цей день приєднується до щорічної відпустки.

Середній заробіток, який зберігається за працівником-донором, обчислюється відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995р. № 100 (зі змінами), виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Згідно Порядку якщо протягом останніх двох календарних місяців, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов’язана відповідна виплата, працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи.

Час, протягом якого працівник згідно із законодавством не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. З розрахункового періоду також виключається час, за який відсутні дані про нараховану заробітну плату працівника-донора внаслідок проведення бойових дій під час дії воєнного стану.

https://t.me/smudsp

Коментарі до матеріалу