Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи виплачується надбавка за складність і напруженість у разі роботи за сумісництвом?

23.01.2020 2666 0 0

Основним документом, що регулює питання оплати праці, зокрема і працівників бюджетної сфери, є Закон від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

Відповідно до ст. 6 Закону № 108 основою організації оплати праці є тарифна система, яка включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).

До посадових окладів (ставок зарплати) додаються доплати та надбавки.

Надбавки – це законодавчо гарантовані або нормативно обумовлені виплати працівникам понад їх основну заробітну плату, які пов’язані з особливостями та умовами праці, а також особистими якостями працівників.

Надбавки за своїм призначенням переважно мають заохочувальний (стимулюючий) характер. Джерелами виплати надбавок є: економія фонду оплати праці за загальним та спеціальним фондами бюджету. Усі питання, пов’язані з виплатою надбавок, відображаються в Положенні про їх виплату.

Відповідно до постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298) керівникам бюджетних установ, закладів та організацій (далі – установа) у межах фонду зарплати, затвердженого в кошторисах, надано право встановлювати надбавки, зокрема за складність, напруженість у роботі в розмірі до 50 % посадового окладу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали