Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи вносити записи до трудової книжки педпрацівника, якого переведено на контракт?

28.09.2021 275 0 1


Практична ситуація

Які записи потрібно було внести до трудових книжок педагогів, яких 2020 року перевели з безстрокових трудових договорів на строкові?

Згідно з пп. 2 п. 3 розд. X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 16.01.20 р. № 463-IX «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон № 463) керівників закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) було зобов’язано до 1 липня 2020 року припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням із ними трудових договорів строком на один рік.

Установлено також, що після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до абзацу третього ч. 2 ст. 22 Закону № 463, якою передбачено, що педагогічні працівники комунальних ЗЗСО, які досягли пенсійного віку та яким виплачується (а не призначається чи оформлюється) пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

Статтею 48 КЗпП передбачено, що облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях визначається Інструкцією, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Місоцзахисту від 29.07.93 р. № 58. Відповідно до п. 1.1, 2.3, 2.4 цієї Інструкції:

  • трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника;
  • записи в ній у разі звільнення або переведення на іншу роботу мають провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону;
  • усі записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди вносяться до трудової книжки власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження) і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Статтею 23 КЗпП установлено, що трудовий договір може бути:

1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається в разі, якщо трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Тобто договори строком на один рік, укладені з педагогічними працівниками, які отримують пенсію, відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону № 463 є строковими і не є тимчасовими.

Згідно з п. 1 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.74 р. № 311-09 «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» тимчасовими робітниками і службовцями вважаються робітники і службовці, прийняті на роботу на строк до 2 місяців, а для заміщення тимчасово відсутніх працівників, за якими зберігається їхнє місце роботи (посада), – до 4 місяців.

Тому припинення безстрокового трудового договору з такими педагогічними працівниками до 1 липня 2020 року відбувалося на підставі наказу керівника ЗЗСО. Іншим або ж цим самим наказом з 1 липня 2020 року з ними укладено строковий трудовий договір на один рік. Тобто змінено умови трудових відносин з учителями та іншими педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком.

Багатьох із тих педпрацівників, з якими було припинено безстроковий та укладено строковий трудовий договір із 1 липня 2020 року, звільнено з роботи у зв’язку з закінченням терміну цього строкового договору у липні – серпні 2021 року. Таке припинення строкових договорів відбувалося на підставі наказу керівника. Тому ці зміни в трудових відносинах треба відображати в трудових книжках працівників. Інакше буде недостовірною інформація про трудову діяльність педпрацівника, що негативно відобразиться на визначенні страхового стажу для перерахунку їм пенсії органами Пенсійного фонду.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

4500 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали