Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Тарифний розряд працівникові встановлюємо правильно

10.05.2017 4214 0 2

Інколи прийнятим на роботу особам установлюють інший тарифний розряд, ніж їм може бути встановлено згідно з нормативно-правовими документами. У цій консультації спробуємо розібратись, що слугує підґрунтям для прийняття правильного рішення, а також надамо практичні рекомендації щодо врегулювання порушеного питання роботодавцем.

Дійсно, трапляється, що через неправильне оформлення кадрової та бухгалтерської документації працівникові безпідставно виплачується заробіток у розмірах, що не відповідають кваліфікаційним вимогам за посадою. Такі вимоги визначаються відповідними нормативно-правовими актами. Щоб з’ясувати, чи правильно встановлено тарифний розряд, звернемось до цих актів.

Некоректне з точки зору законодавства встановлення тарифного розряду може мати місце в будь-якій установі бюджетної сфери – лікарні, школі, дитячому садочку, пансіонаті, будинку відпочинку, клубному закладі тощо. Ми ж розглянемо ситуацію на прикладі такого підрозділу, як централізована бухгалтерія.

Ситуація
Під час укладення трудового договору бухгалтерові з освітою молодшого спеціаліста присвоєно 10-й тарифний розряд, відповідно до якого й здійснювалась його оплата праці. Загальний стаж роботи особи – 17 років. У березні 2017 року за результатами перевірки виявлено, що працівникові згідно з чинними умовами оплати праці може бути встановлено посадовий оклад не за 10-м, а за нижчим тарифним розрядом.

У такому разі передусім слід звернутися до документа, яким визначено перелік основних робіт, властивих тій чи іншій посаді (у нашій ситуації – професії бухгалтера). Таким документом є Випуск І «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.04 р. № 336 (далі – Наказ № 336, Довідник № 336). Він, зокрема, містить кваліфікаційні вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня, а також мінімальні вимоги до стажу роботи за відповідною посадою (професією).

Тож згідно з п. 3.3 Загальних положень Довідника № 336 вимогами до професійної групи «Професіонали» є повна вища освіта з освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», «спеціаліст» з чотирма рівнями категоріювання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали