Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відсторонення від роботи посадовця ОМС через корупцію

18.04.2018 1297 0 0

Чинним законодавством передбачено відсторонення працівників від виконання ними своєї роботи в деяких випадках, у тому числі на час службового розслідування. У цій консультації ви знайдете відповіді на запитання щодо застосування нормативно-правових актів з антикорупційного законодавства до посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі – ОМС), проведення службового розслідування, а також щодо підстав для збереження заробітку за час відсторонення особи від роботи, якщо є підозра у вчиненні нею корупційних дій.

Якщо йдеться про застосування норм Закону від 14.10.14 р. № 1700-VІІ «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700), то вони поширюються на осіб, які виконують свою роботу в різних установах та організаціях.

Що стосується ОМС, то норми Закону № 1700 поширюються, зокрема, на:

  • осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування, а саме депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів;
  • посадових та службових осіб органів влади АР Крим;
  • осіб, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування. Передбачається, що вони постійно або тимчасово обіймають посади, пов‘язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов‘язків, не є службовими особами та виконують роботу або надають послуги відповідно до договору з установою, організацією. Наприклад, до таких осіб можуть належати працівники бухгалтерських служб, що здійснюють свою роботу в ОМС за умовами, установленими цивільно-правовими договорами;
  • кандидатів на посади сільських, селищних, міських голів та старост.

За подібні дії встановлено відповідальність. Зокрема, за ст. 65 Закону № 1700 за вчинення корупційних або пов‘язаних із корупцією правопорушень особи, включаючи вищезазначених, притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності.

Однак якщо до такого порушника законодавства судом не застосовано покарання або не накладено на нього стягнення у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов‘язаною з виконанням функцій місцевого самоврядування, цей порушник підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали