Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Особливості оплати праці сторожів

02.03.2020 8067 0 0

Робота сторожа має свої особливості. Зокрема, вона організовується за графіком робочих змін, кожна з яких зазвичай триває близько 12 годин. Розглянемо, як оплачується така робота і що варто враховувати для обчислення заробітку сторожа.

Оплата праці сторожів здійснюється відповідно до чинних нормативно-правових актів, зокрема КЗпП, Закону вiд 24.03.95 р. № 108/95 «Про оплату праці» (далі – Закон № 108), постанови КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298), Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.06 р. № 138 (далі – Методрекомендації № 138).

Відповідно до Схеми тарифних розрядів посад (професій) робітників, загальних для всіх установ, закладів та організацій (додаток 4 до Постанови № 1298), сторожам установлюються посадові оклади в межах 1–2-го тарифних розрядів за ЄТС.

Робота цих працівників має свої особливості. Так, сторожі працюють не в звичному режимі п’ятиденного тижня з двома вихідними, а за складеним для них графіком виходів із заміною одного сторожа іншим. І зазвичай таке чергування триває близько 12 годин.

За таких умов для розрахунку із працівниками Мінсоцполітики рекомендує застосовувати підсумований облік робочого часу.

Відповідно до ст. 61 КЗпП підсумований облік робочого часу запроваджується, зокрема, на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути дотримана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або тижнева тривалість робочого часу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали