Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Новий алгоритм визначення посадових окладів у держорганах

13.02.2020 701 0 0

За загальними нормами трудового законодавства умови оплати праці працівників установ, що фінансуються коштом бюджету, установлюються урядом. Ця консультація допоможе розібратись, як на сьогодні визначається один зі складових заробітку держслужбовців – посадовий оклад.

Умови та розміри оплати праці держслужбовців установлюються згідно із Законом від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889).

Про новації, які очікують працівників держорганів, ми вже неодноразово розповідали. Найсуттєвішими з них є запроваджені Законом від 09.09.19 р. № 117-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» (далі – Закон № 117). Звісно ж, зазнав змін і Закон № 889. Ідеться про те, що віднині посади держслужби в держорганах поділяються не лише на категорії, а й на підкатегорії – залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей держслужбовців. Принаймні, так випливає з оновлених згідно із Законом № 117 норм ст. 6 Закону № 889.

Тобто дещо змінено раніше визначений порядок установлення категорій посад. Зокрема, до посад вищого корпусу держслужби (категорія «А») зараз належать посади керівників апарату ВРУ, апарату (секретаріату) постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом (наприклад, Офісу Президента).

Водночас визначення підкатегорій посад держслужби та порядок прирівняння їх має здійснюватися Кабміном за поданням НАДС. Вочевидь, таким рішенням на сьогодні є постанова КМУ від 15.01.20 р. № 16 (далі – Постанова № 16), якою внесено зміни до постанови КМУ від 18.01.17 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» (далі – Постанова № 15), що набули чинності з 25.01.20 р., однак застосовуватися вони мають з 01.01.20 р.

Нагадаємо: віднині для встановлення посадових окладів держслужбовців застосовується інший поділ держорганів на відповідні рівні, передбачений ст. 51 Закону № 889 після внесення до неї змін Законом № 117.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали