Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Коефіцієнти коригування зарплати: якщо відпустка у березні

14.03.2017 812 0 1

У цій консультації пропонуємо вам уже розраховані коефіцієнти коригування зарплати, якими можна скористатися, визначаючи суми відпусткових як для працівників, оплата праці яких здійснюється за ЄТС, так і для державних службовців. Але спочатку ми стисло нагадаємо основні норми, що визначають порядок коригування виплат розрахункового періоду.

Порядок коригування виплат розрахункового періоду

У п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), установлено загальні правила коригування виплат для обчислення середнього заробітку.

Так, у разі підвищення окладів протягом розрахункового періоду всі виплати до підвищення мають бути відкориговані на коефіцієнт підвищення окладів. Такий підхід до коригування застосовується під час визначення як суми оплати відпустки, так і матеріальної допомоги на оздоровлення. Різниця лише у тривалості розрахункового періоду: 12 місяців (як правило) або 2 місяці відповідно.

У разі якщо підвищення окладів відбулося протягом періоду, у якому за працівником зберігається середня зарплата, наприклад під час відпустки, на коефіцієнт підвищення окладів коригуються всі виплати розрахункового періоду. Якщо в місяці надання відпустки виплачується матеріальна допомога, то коригування виплат за попередні 2 місяці не здійснюється. Ця виплата не підпадає під поняття середньої зарплати, що зберігається за працівником протягом певного періоду, для якої передбачено коригування виплат розрахункового періоду.

Якщо у відпустку в березні цього року йде працівник, оплата якого здійснюється за Єдиною тарифною системою, ви можете скористатися коефіцієнтами коригувань виплат, наведеними в табл. 1 у кінці консультації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали