Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Зміни в оплаті праці «патронатників» та «обслуговуючих» працівників

30.01.2020 339 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 2)

Відомо, що працівникам держорганів щороку окремим урядовим рішенням установлюються (чи переглядаються) умови оплати праці. Розглянемо, як упорядковано це питання стосовно працівників патронатних служб держорганів та працівників, які виконують функції з обслуговування.

Відповідно до ст. 1 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889) держслужбою є публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави. Основні завдання цих посадовців визначено саме цією законодавчою нормою.

Терміном «функції з обслуговування» за ст. 2 Закону № 889 визначено діяльність працівників держоргану, яка не передбачає здійснення повноважень, безпосередньо пов’язаних із виконанням завдань і функцій, визначених ч. 1 ст. 1 цього Закону. Важливим є те, що критерії визначення переліку посад «обслуговуючих» працівників затверджуються урядом за поданням НАДС.

Отже, на сьогодні згідно з постановою КМУ від 06.04.16 р. № 271 до таких посад належать ті, за якими зміст і характер виконуваних робіт здебільшого не передбачає здійснення повноважень держслужбовців, а також роботи, пов’язані із забезпеченням належних умов функціонування держоргану. Так, на «обслуговуючих» працівників може покладатись, зокрема, робота з:

  • обслуговування, ремонту будинків, утримання прилеглої території;
  • документального забезпечення та діловодства (крім працівників, які опрацьовують документи з обмеженим доступом);
  • комп’ютерного забезпечення та впроваджен­ня інформаційних технологій, а також комп’ютер­ного набору тексту, запису, накопичення, систематизації, перевірки цифрових та інших даних;
  • бібліотечного обслуговування;
  • матеріально-технічного та господарського забезпечення тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали