Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оподаткування подарунків та призів у бюджетній установі

06.09.2018 816 0 1

Мотивацією для підвищення продуктивності праці є такі заохочувальні заходи, як нагородження подарунками та призами кращих працівників, що традиційно приурочується до професійних свят. Тож вважаємо доречним учергове висвітлити питання оподаткування таких дарунків.

Передусім наведемо норми цивільного законодавства, що регулює відносини окремого виду договірних зобов’язань – дарування. Так, згідно зі ст. 718 Цивільного кодексу (далі – ЦК) дарунком можуть бути рухомі речі, у тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі, майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути в нього в майбутньому.

За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому іншій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (п. 1 ст. 717 ЦК).

Сторонами договору дарування можуть бути як фізичні, так і юридичні особи (ст. 720 ЦК).

Слід звернути увагу, що ЦК передбачено не тільки письмову, а й усну форму укладання договору дарування. Це безпосередньо стосується дарування предметів особистого користування та побутового призначення. Крім того, в усній формі може здійснюватися дарування цінних рухомих речей, оскільки передання такої речі за усним договором визнається правомірним, якщо судом не буде встановлено незаконності заволодіння нею з боку обдаровуваного (ст. 719 ЦК).

Безоплатно надані товари – це товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів (пп. 14.1.13 Податкового кодексу, далі – ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали