Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як діяти, якщо відкриті торги для закупівлі фармацевтичної продукції відбулися частково?

17.04.2019 285 0 2

Лікарня оголосила відкриті торги для закупівлі фармацевтичної продукції на суму 250 800 грн. за чотирма лотами. При цьому за двома лотами торги не відбулися через те, що на них прийшов один учасник. Загальна сума цих двох лотів становить 115 000 грн. Що робити в такій ситуації: оголошувати нові відкриті торги за тими двома лотами, за якими торги не відбулися, чи укласти одразу договори без торгів? Крім того, у березні лікарня реорганізується в комунальне некомерційне підприємство. Тож як бути із закупівлею необхідної фармацевтичної продукції?

Насамперед зауважимо, що вартісні межі для застосування Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) передбачено в ч. 1 ст. 2 цього Закону. Так, замовники-бюджетники мають проводити процедуру закупівлі, якщо очікувана вартість товару дорівнює або перевищує 200 тис. грн.

При цьому кожній закупівлі має передувати її планування. Адже згідно із ч. 1 ст. 4 Закону № 922 закупівля здійснюється відповідно до річного плану. При цьому п. 2 наказу Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» передбачено, що у додаток до річного плану закупівель вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абзацах другому і третьому ч. 1 ст. 2 Закону № 922.

Якщо наш замовник і надалі потребує ту фармацевтичну продукцію, за якою не відбулися торги за двома з лотів, то він планує таку закупівлю в додатку до річного плану, адже очікувана вартість цього предмета закупівлі – 115 000 грн., що менше вартісної межі, установленої Законом № 922 для товарів.

У цій ситуації фармацевтичну продукцію можна закупити, уклавши:

  • або один прямий договір;
  • або два прямих договори, якщо замовник обере двох постачальників.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали