Санкції за порушення правил обігу готівки
Установи, які використовують у розрахунках готівкові кошти, зобов’язані дотримуватися вимог касової дисципліни, установленої НБУ. У разі їх порушення та виявлення зловживань під час здійснення готівкових операцій застосовуються фінансові санкції – штраф.
Розрахунки між суб’єктами господарювання (далі – СГ), а також фізособами можуть здійснюватися готівковими грошовими коштами, які отримані ними як виручка за роботу (товари, послуги), так і з банків.
Нагадаємо, що до СГ належать юрособи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності. Зокрема, СГ визнаються й органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю в частині їх діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності.
Зазначені розрахунки можуть здійснюватися також і шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Правила готівкового обігу врегульовано Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).
Коло суб’єктів, які повинні дотримуватися вимог Положення № 148, визначено п. 1 Положення № 148, зокрема, це:
- юридичні особи (крім банків) та їх відокремлені підрозділи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності;
- органи державної влади та органи місцевого самоврядування у разі здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої госпдіяльності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року