Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Підходи до обліку доходів та витрат майбутніх періодів

12.12.2016 495 0 1

Нормативні документи:

Для достовірного відображення в бухобліку господарських операцій необхідно визнати об’єкт обліку, тобто доходи і видатки, у звітному періоді. Пропонуємо спочатку розглянути норми бюджетного законодавства, яке регулює діяльність бюджетних установ. Це допоможе розкрити специфіку господарської діяльності бюджетних установ, те, що відрізняє їх від інших суб’єктів господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 БК бюджетний період для всіх бюджетів, що утворюють бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

При цьому слід пригадати ст. 7 БК, яка визначає принципи бюджетної системи України. Зокрема, принцип збалансованості передбачає, що повноваження на здійснення витрат бюджету мають відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний бюджетний період (ч. 1 ст. 7 БК).

Бюджетна установа здійснює свою діяльність відповідно до кошторису. Нагадаємо, кошторис є основним плановим фінансовим документом, яким на бюджетний період установлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів (ч. 1 ст. 2 БК, п. 1 Порядку № 228). Кошторис складається на рік.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали