Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Погодинна оренда: приклад розрахунку

12.02.2018 2485 0 0

Бюджетна установа має намір здати приміщення, яке знаходиться на її балансі, в оренду на кілька годин. Як правильно розрахувати суму погодинної орендної плати, визначити річну орендну ставку та незалежну оцінку вартості майна, з’ясуємо в цій консультації.

Відповідно до чинного законодавства України власник майна може здійснювати зі своєю власністю різні господарські операції, тобто має право передавати його в постійне або тимчасове користування фізичним та юридичним особам, здавати в оренду.

Загальні положення про договірні відносини майнового найму (оренди), які поширюються на всі види найму, містяться в Цивільному та Господарському кодексах, Законі від 10.04.92 р. № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон № 2269).

Закон № 2269 регулює дві групи відносин:

  • організаційні, що охоплюють порядок передачі в оренду державного або комунального майна;
  • майнові, що складаються між орендодавцем та орендарем щодо використання державного чи комунального майна.

У разі оренди державного та комунального майна порядок розрахунку орендної плати є найпринциповішим питанням як для орендаря, так і для орендодавця. Тобто оренда повинна бути прибутковою та економічно вигідною як для орендодавця, так і для орендаря.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали