Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Обслуговування небюджетних рахунків у разі проведення передоплати

16.10.2019 741 0 0

У консультації розглянемо, у яких випадках і хто повинен відкривати небюджетні рахунки, якою є процедура їх відкриття та здійснення платежів.

На стадії виконання бюджету розпорядники та одержувачі бюджетних коштів укладають різні цивільно-правові договори. Однією з умов таких договорів може бути повна або часткова попередня оплата для подальшого отримання товарів, робіт або послуг. При цьому постачальники зазвичай наполягають на отриманні якщо не повної оплати товару (робіт, послуг) наперед, то хоча б часткової. Попередню оплату, передбачену в договорі про закупівлю, проводять незалежно від розміру відсотка на небюджетні рахунки, але лише при здійсненні капітальних видатків.

Питання попередньої оплати врегульовано постановою КМУ від 23.04.14 р. № 117 (далі – Постанова № 117), у якій чітко визначено, за яких умов, на який строк та в якому обсязі можна робити передоплату.

Згідно з п. 21 Постанови № 117 розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів здійснюють передоплату за капітальними видатками та держконтрактами шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їхнє ім’я в органах Казначейства в установленому законодавством порядку, із подальшим використанням цих коштів виконавцями робіт, надавачами товарів і послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Відповідно до п. 1.6 Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333, капітальні видатки – це видатки, які спрямовуються на придбання основного капіталу (обладнання та предметів довгострокового користування), необоротних активів (у т. ч. землі, нематеріальних активів тощо), на капітальні інвестиції, капремонт, на створення державних запасів і резервів; на придбання капітальних активів, невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов’язаних із пошкодженням основного капіталу.

Отже, підприємства, які планують бути підрядниками за договорами про закупівлю, укладеними з розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів, мають відкривати в органах Казначейства небюджетні рахунки для перерахування на них сум передоплати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали