Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як у бухобліку відобразити придбання шкільних стендів за кошти спецфонду, отримані минулого кварталу

01.06.2020 1998 0 1

Насамперед слід обрати субрахунок, на який будуть оприбутковані стенди. Для цього треба визначити, до якої групи основних засобів (далі – ОЗ) належать стенди.

Відповідно до НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11), актив, вартість якого менша ніж 6 000 грн (без ПДВ) і строк експлуатації перевищує рік, відноситься до складу інших необоротних матеріальних активів, що належать до ОЗ, зокрема до малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА).

До МНМА відносяться (абзац п’ятий пп. 1.2 п. 1 розд. II Методрекомендацій № 11):

  • знаряддя лову (трали, неводи, сіті тощо);
  • бензомоторні пилки, сучкорізи, троси для сплаву;
  • спеціальні інструменти та спеціальні пристосування (для серійного і масового виробництва певних виробів або виготовлення індивідуальних замовлень);
  • предмети виробничого призначення вартістю до 6 000 грн включно за одиницю (комплект) без ПДВ (робочі столи, верстаки, кафедри, парти тощо);
  • обладнання, що сприяє охороні праці; предмети технічного призначення, які не можуть бути віднесені до робочих машин (світлокопіювальні рами тощо);
  • предмети, призначені для видавання напрокат;
  • господарський інвентар вартістю до 6 000 грн включно за одиницю (комплект) без ПДВ;
  • інші малоцінні необоротні предмети, строк експлуатації яких понад рік, а вартість за одиницю не перевищує 6 000 грн включно без ПДВ (сценічно-постановочні засоби, телефони, обчислювальна техніка, пральні та швейні машини, холодильники тощо).

Отже, МНМА – це предмети, строк експлуатації яких понад рік, а вартість за одиницю не пе­ревищує 6 000 грн включно без ПДВ.

Увага! Амортизація нараховується на МНМА в першому місяці передання об’єкта у використання у розмірі 50 % його первісної вартості, а решта 50 % первісної вартості – у місяці його вилучення з активів (списання з балансу) (абзац перший п. 6 розд. V Методрекомендацій № 11).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали