Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як оприбуткувати одяг для сцени власного виробництва?

19.01.2018 4053 0 1

Установа (заклад культури) придбала тканину на кошти спеціального фонду за КЕКВ 2210 на загальну суму 6 000 грн. без ПДВ (не є платником ПДВ). Із придбаної тканини було пошито одяг для сцени – завісу й арлекіна. До послуг сторонніх організацій установа не зверталась, оскільки в її штаті є швачка, яка виконала роботи з виготовлення одягу сцени. Як задокументувати та відобразити в бухгалтерському обліку ці операції?

Спочатку слід з’ясувати, чим є для установи придбана тканина та виготовлений одяг для сцени згідно з НП(С)БОДС.

Із тканини створено одяг для сцени, тобто її використано як сировину для створення продукту. За нормами НП(С)БОДС 123 «Запаси» активи у формі сировини чи допоміжних матеріалів для досягнення поставленої мети та/або задоволення потреб суб’єкта держсектора вважаються запасами.

Керуючись нормами Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Наказ № 1219, Порядок № 1219), визначимо, який субрахунок використати для відображення придбаної тканини, на якій субрахунок її віднести в стадії виготовлення та на який актив перетвориться виготовлений одяг для сцени.

Отже, придбання тканини слід відобразити на суб­рахунку 1517 «Сировина і матеріали», адже саме на ньому ведеться облік сировини та основних і допоміжних матеріалів, які входять до складу продукції, що виготовляється, або є необхідними компонентами для її виготовлення.

Загальна вартість виготовлених виробів – завіси (складається із двох частин, є одним об’єк­том обліку) та арлекіна – 6 000 грн. Вартість завіси оприбутковується як одне ціле, оскільки одна її частина використовуватися самостійно не може, і становить 3 500 грн. Вартість арлекіна – 1 500 грн. Тому матеріальні активи, отримані після пошиву, треба обліковувати як малоцінні необоротні матеріальні активи (далі – МНМА) згідно з НП(С)БОДС 121 «Основні засоби». Відповідно до Порядку № 1219 для їх відображення застосовується однойменний суб­рахунок 1113, оскільки строк експлуатації активів перевищує один рік, але за вартісними ознаками вони не можуть бути віднесені до основних засобів (далі – ОЗ).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали