Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Доплати до заробітку медпрацівникам кримінально-виконавчої служби

28.07.2020

Вже розглядалися питання щодо встановлення доплат до заробітку особам різних категорій, задіяним у виконанні заходів із ліквідації коронавірусної хвороби: ««Коронавірусні» доплати окремим категоріям осіб». Ця консультація – про доплати деяким медпрацівникам системи кримінально-виконавчої служби та про порядок використання коштів, виділених Мін’юсту для запобігання поширенню COVID-19.


Порядок використання коштів

Згідно з постановою КМУ від 17.06.20 р. № 493 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 493) Мін’юсту виділено кошти, що мають бути використані за такими напрямами:

  • придбання медобладнання для надання ефективного та якісного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;
  • здійснення доплати до зарплати медпрацівникам державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» (далі – ЦОЗ ДКВС) та її відокремлених структурних підрозділів, які безпосередньо зайняті на роботах із ліквідації коронавірусної хвороби;
  • закупівлі засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ) для покриття потреби ЦОЗ ДКВС та його відокремлених структурних підрозділів, які надають медичну допомогу засудженим та особам, узятим під варту.

Отже, Постановою № 493 затверджено Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – Порядок № 493).

У Порядку № 493 визначено, як мають використовуватися кошти держбюджету за програмою «Забезпечення готовності та реагування державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України», а також те, що головним розпорядником цих коштів та відповідальним виконавцем є Мін’юст.

Зауважимо: розподіл медобладнання та засобів індивідуального захисту між своїми відокремленими структурними підрозділами здійснюватиме замовник закупівлі – ЦОЗ ДКВС. Це обладнання використовуватиметься під час заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19 в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Щодо закупівлі медобладнання, то його застосування для надання ефективного та якісного лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19 має бути передбачене наказом МОЗ від 28.03.20 р. № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

Нагадаємо: Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затверджено постановою КМУ від 20.03.20 р. № 225.

Доплати медпрацівникам

Згідно з п. 3 Постанови № 493 медпрацівникам ЦОЗ ДКВС та його відокремлених структурних підрозділів, безпосередньо зайнятим на роботах із ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, установлюється додаткова доплата до зарплати в розмірі до 300 % зарплати (посадового окладу з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.

Як бачимо, правила встановлення цієї доплати такі самі, як і медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я та підприємств, що надають медичні послуги населенню.

Так, за постановою КМУ від 24.04.20 р. № 331 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» доплати медпрацівникам у такому самому розмірі встановлюються до зарплати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок (детальніше про такі доплати див. «Алгоритм надання меддопомоги хворим на COVID-19 та оплата праці медперсоналу»).

Ураховуючи, що питання складових заробітку медичних та інших працівників, на які має бути нарахована ця доплата, доcі не врегульовано, у локальному положенні про оплату праці в установі чи на підприємстві слід передбачити відповідні норми, якими визначатимуться такі складові заробітку.

Приміром, можна скористатись додатком 3 до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019–2021 роки, ухваленої 14.05.19 р. У цьому додатку наведено Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), для встановлення у галузевих (міжгалузевих), територіальних угодах та колективних договорах.

У зазначеному Переліку є доплати, які сміливо можна віднести до обов’язкових, а саме:

  • за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці;
  • за роботу в нічний час.

Отже, складові заробітку, на які нараховуватимуться додаткові доплати в розмірі до 300 %, самостійно визначаються в колдоговорі установи чи в положенні про оплату праці виходячи з виконуваних функцій кожним працівником, безпосередньо задіяним у боротьбі з COVID-19, і, звісно ж, з урахуванням фінансових можливостей.

Додаткова доплата медпрацівникам ЦОЗ ДКВС має здійснюватися починаючи з квітня 2020 року, хоча за постановою КМУ від 11.03.20 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 211) карантин запроваджено з 12.03.20 р.

Отже, у п. 3 Постанови № 493 зафіксовано, що саме на період здійснення заходів, визначених Постановою № 211, до завершення їх виконання, відповідно до пп. 2 п. 5 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 17.03.20 р. № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», починаючи з 01.04.20 р. установлюється вищезгадана додаткова доплата.

Конкретний перелік посад працівників, яким установлюється доплата, має затвердити керівник ЦОЗ ДКВС.

Звертаємо увагу на таку особливість: згідно з пп. 2 п. 3 Порядку № 493 доплату до зарплати медичним працівникам слід нараховувати за фактично відпрацьований час на роботах із ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Коментарі до матеріалу
Нове
25.11.2024
Складаємо графік відпусток
Кадровики, складаючи графіки відпусток, часто стикаються з певними труднощами. Чимало питань щодо створення цього документа виникає й цього року в умовах воєнного стану карантинних обмежень та широкого застосування дистанційної роботи. Тож розглянемо, що має враховувати кадровик, складаючи графік ві...
18.03.2024
Порядок утримання із зарплати за кількома виконавчими листами
У діяльності установ нерідко виникають ситуації, коли вони отримують на одного працівника декілька виконавчих документів про відрахування із заробітної плати суми заборгованості (шкоди) за відповідними рішеннями органів (посадових осіб). Як здійснювати утримання в таких випадках, не порушуючи права ...
21.11.2023
За яких умов можлива відпустка для догляду за онукою для працівниці-пенсіонерки
Народивши дитину, працівниця (як і її чоловік) має гарантоване державою право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Однак трапляється, що мати дитини змушена вийти на роботу, і замість неї догляд за дитиною здійснює хтось із родичів, зазвичай її бабуся. За яких умов ...