Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Особливості набуття повноважень тергромадами

Триває процес децентралізації, започаткований Законом від 05.02.15 р. № 157-VІІІ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон № 157). Розглянемо деякі моменти щодо набуття повноважень тергромадами та держпідтримки місцевого самоврядування.

Засади створення, функціонування об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) та набуття ними повноважень змінилися згідно із Законом від 03.04.18 р. № 2379-VІІІ (набув чинності з 01.05.18 р.). Насамперед суттєво оновлено норми Закону № 157 у частині набуття повноважень місцевими радами після їх приєднання до ОТГ.

На сьогодні повноваження сільських, селищних рад та сільських, селищних голів тергромад, що приєдналися до міської ОТГ, припиняються з моменту ухвалення сільськими та селищними радами рішення про добровільне приєднання до міської ОТГ. Раніше для цього вимагалося рішення сільських, селищних міських рад про приєднання до міської ОТГ.

Крім того, відтепер у ст. 83 оновленого Закону № 157 не йдеться про порядок набуття повноважень виконкомів сільських, селищних рад, якщо ці ради приєднуються до міської ОТГ.

Із Закону № 157 вилучено норму щодо поширення на територію приєднаної до міської ОТГ тергромади повноважень із моменту припинення повноважень сільської, селищної ради.

Важливим є також те, що з моменту припинення повноважень сільським, селищним головою тієї тергромади, що приєдналася до ОТГ, набуті головами сільських, селищних, міських ОТГ повноваження поширюються на територію тергромади, що приєдналася до ОТГ.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
18.11.2024
Звільнення через порушення роботодавцем умов трудового договору
Розірвання трудового договору на вимогу працівників у зручний для них строк у зв’язку з порушенням їхніх трудових прав є основною причиною звільнення в установах  і на підприємствах, що стоять на межі банкрутства, оскільки працівники намагаються отримати максимальні матеріальні вигоди, пе...
01.05.2024
Практика надання відпустки за ненормований робочий день
Працівникам яких категорій та за яких умов може надаватися передбачена законодавством відпустка за роботу понад установлену норму часу? Якими нормативними актами регулюється її надання? Ці питання з року в рік залишаються актуальними, тож розглянемо їх у консультації. Щорічні та додаткова соціальна ...
07.03.2024
Особливості виконання рішень про стягнення коштів із державних органів та бюджетних установ
Державні гарантії щодо виконання судових рішень на території України стосуються, зокрема, і стягнення коштів із боржників – бюджетних установ. Про правові підстави цієї процедури та її особливості розповімо у цій консультації. Державні гарантії щодо виконання судових рішень на території Україн...