Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Виплата допомоги бюджетникам за нинішніх умов

27.04.2020 458 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 5)

Ця консультація допоможе розібратись у нюансах виплати різних видів матеріальної допомоги працівникам закладів та установ, що фінансуються з бюджету, у цей непростий час, адже наша країна перебуває в умовах поширення нової вірусної інфекції, що призводить до непередбачуваних наслідків.

Виплата матеріальної допомоги працівникам установ, що фінансуються з бюджету (як державного, так і місцевих), регулюється низкою законів і залежить від галузі та статусу установи. Зокрема, окремо визначено норми щодо її виплати працівникам освіти, охорони здоров’я, культури, а також військових структур, державних органів та органів місцевого самоврядування (далі – ОМС).

Одним із базових законодавчих актів, що регулює трудові та «зарплатні» норми, а саме Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» установлено, що умови та розмір оплати праці працівників установ та організацій (далі – установа), що фінансуються з бюджету, визначаються Кабміном залежно від галузі діяльності цих установ. Тож порядок виплати матеріальної допомоги різних видів конкретизовано у відповідних урядових рішеннях.

Принагідно зауважимо: деякими законодавчими актами затверджено норми менш широкого спектру дії, ніж відповідними урядовими рішеннями. Тобто постанови Кабміну щодо виплати допомоги дещо преференційні порівняно з положеннями щодо виплати допомоги, передбаченими законами (детальніше про це – далі).

Надання допомоги працівникам бюджетної сфери (медикам, освітянам, соцпрацівникам, артистам, культорганізаторам, бухгалтерам тощо) передбачено постановою КМУ від 30.08.02 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – Постанова № 1298).

Повна версія доступна тільки передплатникам