Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як у Звіті з ЄСВ відобразити лікарняні та компенсацію працівникові, який звільнився минулого місяця

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 3)

Ситуація, викладена в запитанні, трапляється на практиці досить часто. Працівникові нараховують зарплату за повний місяць, а згодом він надає листок непрацездатності, який свідчить про його хворобу в цьому місяці.

Якщо за робочі дні, протягом яких працівник хворів згідно з листком непрацездатності, йому нараховано заробітну плату, то вона вважається надмірно нарахованою. Тому в місяці, у якому працівник надав лікарняний, необхідно провести перерахунок і виключити суму надміру нарахованої зарплати із персоніфікованих даних за місяць, у якому вона була нарахована.

Згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі — Порядок № 435), суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності, показуються в окремих рядках із кодами категорії застрахованої особи «29», «36», «37» і «39» у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.

Отже, лікарняні, нараховані за дні хвороби, що припадають на два суміжних місяці, необхідно розподіляти за місяцями та наводити у звітності окремо за кожний місяць, а не всією сумою в одному місяці.

Відповідно до Порядку № 435 та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, яка є єдиним нормативним документом, що розроблений згідно із Законом від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» та визначає складові фонду оплати праці, якщо зарплата нараховується за попередній період, зокрема у зв’яз­ку з уточненням кількості відпрацьованого часу або виявленням помилок, вони включаються до зарплати того місяця, у якому були здійснені нарахування. Проте в нашій ситуації йдеться не про помилки бухгалтера, а про обставини, що з’ясувалися та потребують коригування в індивідуальних даних працівника.

Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Нове
18.11.2024
Форма № 4-ПН: інформуємо про заплановане масове вивільнення працівників
Підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання в разі запланованого масового вивільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП (через зміни в організації виробництва та праці, серед іншого й ліквідацію, реорганізацію або перепрофілювання, скор...
18.03.2024
Порядок утримання із зарплати за кількома виконавчими листами
У діяльності установ нерідко виникають ситуації, коли вони отримують на одного працівника декілька виконавчих документів про відрахування із заробітної плати суми заборгованості (шкоди) за відповідними рішеннями органів (посадових осіб). Як здійснювати утримання в таких випадках, не порушуючи права ...
19.02.2024
Оцінювання роботи головного бухгалтера
У читачів виникають запитання стосовно коректного застосування правил оцінювання діяльності головних бухгалтерів бюджетних установ, адже ця повноважна особа наділена високим ступенем відповідальності за здійснення установою своїх функцій із дотриманням норм бюджетного законодавства. Розглянемо, хто ...